עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

אובחנתי כחולה בדלקת הלבלב – מה עלי לעשות?

דלקת לבלב חריפה היא מחלה חמורה הדורשת טיפול בבית החולים עקב כאבי בטן חמורים, הקאות, טמפרטורה מוגבה, זיהום, וסיבוכים אפשריים אחרים מסוכן. למרבה הצער, מוות בחולים עם דלקת לבלב חריפה מתרחשת 10-15% מהזמן.

כמו עם מחלות כרוניות רבות, לבלב יכול להתפתח בהדרגה או לאחר התקפה חריפה הראשונית. הסימפטומים יכולים להיות מעורפלים, אבל בדרך כלל אירוע אקוטי יביא את החולה למיון. בפועל, מספר טוב של התקפות לבלב קל חריפה להתרחש לאחר הצריכה של ארוחות כבדות ואלכוהול הם חשבו להיות “שפעת הקיבה “, “גסטריטיס ” או “הרעלת מזון “.

לאחר שהצלת את חייו של חולה עם רופאים לבלב חריפה אז לשחרר את החולה מבית החולים עם עצות טיפוסיות: “לא לשתות, לא לעשן, ולא לאכול מזון משומן וחריף.”

לאחר ההתקפה הראשונית, תהליך ההידרדרות של הלבלב מתחיל. אין איבר אחר בגוף שיש לו את היכולת לפגוע עצמו די כמו הלבלב. זה קורה כאשר אנזימי העיכול לא פעיל מופעלים בתוך הלבלב. מצב זה מביא למוח את ההתכה של כור אטומי. אם חלקים מסוימים של הכור יוצאים מכלל שליטה, היא מפעילה תגובה אטומית מלאה שמובילה לפריצה אוניברסלית ולהרס עצמי. בפוקושימה אסונות הכור הגרעיני הם דוגמאות ברורות לכך.

זוהי המטרה של הלבלב בריא לייצר אנזימים העיכול. אנזימי העיכול הם חלבונים מיוחדים, אשר מסייעים בעיכול המזון שאנו אוכלים. אנזימי עיכול הלבלב לפצל שומנים, חלבונים, ופחמימות לחלקיקים דקים קטנים, אשר יכול לעבור לאורך קירות המעיים לתוך זרם הדם, כך שהם יכולים להיות מנוצל עבור אנרגיה סלולרית עבור בניית תאים חדשים. הלבלב הוא מבנה מורכב מאוד של תאים ותעלות המייצרים, ולאחר מכן לשאת, אנזימי העיכול למעי הדק שבו תהליך העיכול מתרחשת.

כפי שצוין לעיל, סימפטומים של דלקת לבלב כרונית כגון כאבים כרוניים, בחילות, גז, נפיחות, וקשיי עיכול הם לעתים קרובות מחמירות ו/או מופק לאחר צריכת שילובים שליליים של חלבון, שומן, עמילן, סוכר, מזון חומצי ואלכוהול. צריכת מאכלים אלה יכול ליצור חומציות הגוף הכולל שמשנה את הביוכימיה של מיצי הלבלב ומקדמת הפעלה מוקדמת של אנזימי העיכול הלבלב בתוך הלבלב.

הפעלת אנזימי עיכול הלבלב הם חזקים מאוד חומרים מאכל הפוגעים בלבלב על ידי גרימת דלקת וגודש הורסים רקמת הלבלב ולצמצם את תפקוד הלבלב.

בתחילת הפיתוח של דלקת לבלב כרונית, תוצאות הבדיקה במעבדה עשוי להיות בתוך טווח נורמלי מקובל. אז האבחנה של דלקת לבלב כרונית לעתים קרובות הוא אישר כאשר הייצור של אנזימי העיכול, במיוחד ליפאז כי שומן מעכל, נופל פחות מ 10%. תסמינים כגון שלשול כרוני עם מגושם, שמנוני, להריח שרפרפים עם טיפות שמן, וירידה במשקל מתרחשים.

תקלה של הלבלב יכול לגרום למחסור של חומרים מזינים חיוניים, כמו גם. קורסים חוזרים של אנטיביוטיקה שנקבעו לעתים קרובות במקרים אלה להרוג מיקרואורגניזמים מעיים ידידותיים, אשר לעתים קרובות מוביל קנדידה-שמרים ובקטריות המעי הדק גידול, הגדלת רעילות פנימית חולשה של המערכת החיסונית.

הידרדרות של מערכת הגוף השלם מתרחשת בשלב זה של דלקת לבלב כרונית ואפשרויות הטיפול בשלב האחרון של דלקת לבלב כרונית מוגבלים מאוד. תסמינים חמורים אלה אינם מפותחים בן לילה. בדרך כלל, זה לוקח 8-15 שנים, אבל אלכוהול שתיית בהחלט מאיצה את התהליך הזה. ראיות קליניות הראו כי פעולות ריפוי מוקדם יכול לדחות סיבוכים חמורים, לשפר את איכות החיים, ולהאריך את חייו של האדם עם דלקת לבלב כרונית.

בגלל דלקת הלבלב היא מחלה מסובכת מאוד, אין כדור קסם והתוצאה תלויה בשיתוף פעולה מלא של אדם חולה עם מטפל בריאות או צוות של מומחים. עבודת צוות זו יכולה לסייע בהפחתת הרס עצמי, כאב, דלקת הלבלב וחומציות הגוף, רעילות פנימית, מחסור בחומרים מזינים חיוניים ולנרמל את העיכול, איזון של פלורה מעיים ידידותית, וכו ‘.

הגישות ללא סמים, לא ניתוחי שימשו רבות למטרות אלה על ידי אנשי מקצוע רפואיים בכל רחבי העולם. דיאטות מרפא עם מאכלים מיוחדים יש היסטוריה ארוכה בטיפול בהפרעות עיכול הן באירופה והן ברפואה אסיאתית.
שתיית מים מינרליים מיוחדים הוא טיפול נפוץ של הפרעות בלבלב באירופה ומדינות אחרות בעולם. המפורסם ביותר הוא מי המעיין מקרלובי וארי, ספא בריאות מינרלי בצ. התוכן המינרלים של המים הללו הוא שילוב ייחודי של מינרלים, אלמנטים קורט וbicarbonates, שהם המרכיבים העיקריים של מיצי הלבלב. המים האלה הם הסוכן הטבעי. שהופך את הגוף לחומצי פחות בשנים האחרונות 250 הרופאים הצ פיתחו שיטה לאידוי את מי המעיין למלח מינרלי. כולם יכולים להשתמש במים מינרליים לריפוי בבית באמצעות המסת המעיין האמיתי של קרלובי וארי. הרופאים האירופאים הוכיחו כי קרלובי וארי מים מינרליים ריפוי יכול להועיל אלה עם דלקת לבלב כרונית על ידי שיפור האיכות ואת כמות אנזימים הלבלב, ובכך לקדם את העיכול הנכון וירידה כאב ודלקת.
דיקור סיני נמצא בשימוש נרחב בכל רחבי העולם לטיפול בהפרעות עיכול גם עבור דלקת לבלב חריפה וכרונית. התאמות כירופרקטיקה, עיסוי והיפנוזה רפואית עשוי גם לשפר את רווחתם של המטופל עם דלקת לבלב כרונית. הידרותרפיה במעי הגס עם שיקום של פלורה מעיים ידידותית (פרוביוטיקה) וטכניקות טיהור אחרות הן גם מעשיות.
אלפי ספרים שפורסמו, מאמרים, ומחקרים קליניים הוכיחו את הכוח המרפא של ויטמינים, אנזימים, פרוביוטיקה, מינרלים, רכיבי מעקב חיוניים, חומצות אמינו, נוגדי חמצון, יסודות הריפוי, מים מינרליים מרפא, וכו ‘, בהפרעות עיכול כרונית הלבלב. כמה טיפולים אלטרנטיביים שהוזכרו לעיל יכול לעזור עם הפסקת אלכוהול, עישון, התמכרות לתרופות משכך כאבים, אשר נפוצים מאוד אצל אנשים עם דלקת לבלב כרונית.
לסיכום:
כל התקפה של כאבי בטן העליון, בחילות, הקאות, חום, גז, belching, שלשול ועצירות, במיוחד לאחר צריכת אלכוהול, עשוי להיות אינדיקציה ראשונה של תחילת דלקת הלבלב.
הלבלב הוא איבר חיוני. שאיננו יכולים לחיות בלעדיו לבלב חולה מעיד על גוף חולה. מדע הרפואה עדיין לא הצליח ליצור לבלב מלאכותי או לבצע השתלת הלבלב. למעשה, מספר רב של חלופות ללא תרופות, לא ניתוחי, בטוחים ויעילים בשלבים המוקדמים של דלקת לבלב כרונית. גם בתנאים רציניים הם יכולים להיות גישה משלימה טוב מאוד אשר יכול לשפר ולהאריך את איכות החיים.
בטיפול של לבלב כרונית עבודת צוות חיובית בין המטופל למטפל רפואי הוא קריטי לתוצאה טובה. חשוב לעבוד עם מקצועי רפואי מוסמך, מורשה.
המידע במאמר זה מוצג למטרות חינוכיות, אינפורמטיביות בלבד. היא אינה מיועדת כתחליף לאבחון, טיפול וייעוץ של מקצוען מוסמך.