עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

אז מה עושים עם כספי המתנות של אירוע המצווה?

כמיטב המסורת, ביום ההולדת הילדים שלכם מקבלים מתנות מהילדים שמגיעים לחגוג איתם. המתנות יכולות להיות משחק קופסא, גאדג’ט, תכשיט או אפילו ארוחה חברית מפנקת. עם זאת, בימי ההולדת ה-12 ו-13, עם חגיגות בר ובת המצווה, מקבלים הילדים מתנה שהם לא היו רגילים אליה קודם לכן – כסף.

כל עוד תחגגו את אירוע המצווה כאירוע גדול עם רשימת מוזמנים מכובדת, הרי שמרבית האורחים יעניקו לכם במתנה כסף מזומן. המון הורים מוצאים עצמם בדילמה מה לעשות עם כספי המתנות. התשובה? איננה חד משמעית. ומה בכל זאת תוכלו לעשות? הנה כמה רעיונות:

כשכספי המתנות משלמים את האירוע

חגיגת אירועי בר ובת מצווה, היא חגיגה יקרה יותר בהשוואה לימי ההולדת הקודמים שחגגתם. לא משנה אם תבחרו במתחם אירועים או שתלכו על הפקת בת מצווה בכותל, הרי שצפויה לכם הוצאה כספית. לרוב, כספי המתנות שתקבלו מהאורחים, הכוללים גם את בני המשפחה והחברים, יכסו את עלויות האירוע. במידה ונותרתם עם “עודף”, פתוחות בפניכם אינספור אפשרויות, ביניהן:

פתיחת תכנית חיסכון על שם הילדים

מתנות אירוע המצווה מאפשרות לכם להבטיח עתיד טוב יותר לילדים. כשאתם סופרים את כל המתנות מכל האורחים, אתם מבינים כי ישנו פוטנציאל חיסכון אדיר עבור הילדים. בהתאם להוצאות האירוע, הרי שאתם צפויים להישאר עם אלפים ולפעמים עם עשרות אלפי שקלים! פתחו לילדים תכנית חיסכון, כזו שהם יוכלו לפתוח רק בעוד כמה שנים. מה הם יוכלו לעשות עם הכסף בעתיד? לשלם את שכר הלימוד, לצאת מהבית או פשוט לנסוע לטיול הגדול.

נסיעה משפחתית לחו”ל

כנראה שגם אתם זוכרים את טיול בר ובת המצווה המפורסם שהיו יוצאים אליו בזמנכם: טיול להולנד, בלגיה וצרפת. המון ילדים שנולדו בשנות ה-80 קיבלו את הטיול הזה כמתנה מההורים, כאשר כמעט תמיד הייתה זו הפעם הראשונה שהם טיילו בחו”ל. עם כספי המתנות, תוכלו גם אתם לצאת לטיול משפחתי – כזה שיגבש אתכם, ילכד אתכם ויאפשר לכם לחגוג גם באווירה אינטימית ומשפחתית יותר את המעמד המרגש.

טיפוח תחביב והעצמת כישורי הילדים

אם לילד או לילדה שלכם יש תחביב, הרי שתוכלו להשקיע בו עם כספי המתנות! לדוגמא: ילד שרצה תמיד ללמוד לנגן. תוכלו כעת לרכוש לו את כלי הנגינה, ולממן לו את שיעורי הנגינה. מדובר על הוצאה כספית מבורכת, שנותנת לילדים תעסוקה, אפשרות לבטא את עצמם ולהתחבר לעולם תוכן שהם מרגישים זיקה אליו.

 

המאמר נכתב באדיבות רפאל הפקות