עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

איך לא ללכת לאיבוד כשמחפשים רכבים למכירה?

ההיצע הרחב של רכבים למכירה באתרים השונים, עשוי להיות מבלבל. איך צולחים את החיפוש ומתקדמים לקביעת פגישה בלי לבזבז זמן? הטיפים הבאים יעזרו לכם בדרך

 

חיפוש רכבים למכירה הוא ללא ספק אירוע מרגש. אלא שבדיוק בגלל זה, נהגים רבים מוצאים את עצמם נתקעים בו – ולא מצליחים להתקדם אל קביעת הפגישה בפועל. במצב בו ישנם כל כך הרבה רכבים למכירה ברחבי הרשת, קשה לעתים להצליח להתמקד ולמצוא את הרכב המתאים. ועם זאת, כדי להימנע מבזבוז זמן יקר, ישנן כמה נקודות שחשוב להתייחס אליהן: 

 

 

  • התקציב ותנאי התשלום

 

הדרך המועילה ביותר להתחיל במלאכת הסינון, היא הגבלת התקציב בעמודת החיפוש. רובנו יודעים פחות או יותר מהו טווח המחירים הרלוונטי עבורנו, אבל מסתנוורים מרכבים שחורגים ממנו. אפילו אם אתם עדיין לא סגורים על היצרן, הסינון הראשוני יאפשר לכם להבין אילו יצרנים מתאימים לכם. 

 

נושא תנאי התשלום רלוונטי בייחוד עבור מי שמחפש רכבים למכירה בסוכנויות הרכב או בחברות ליסינג. בניגוד לרכישת רכב ממוכר פרטי, סוכנויות מקצועיות עשויות להציע לכם מסלולי מימון ותנאי תשלום מיוחדים. בחנו את האפשרויות טרם קבלת ההחלטה.

 

 

  • חדש, אפס קילומטר או יד שנייה?

 

למרות שמדובר בפרמטר מרכזי, נהגים רבים אינם מייחסים את המשמעות הנדרשת למושגים הללו ולהשלכותיהם. רכבי יד שנייה למשל, עשויים לבלוט בלוחות רכבים למכירה בזכות המחיר האטרקטיבי. ועם זאת, רכישת רכב כזה מחייבת השקעת הזמן הנדרש על ווידוא ההיסטוריה המדויקת שלו עד כמה שניתן. האם הרכב עבר את כל הטיפולים הנדרשים, מי נהג בו עד כה, האם עבר תאונות ואם כן אילו? 

 

כל תקלה או תאונה שמתגלות רק לאחר הרכישה, עשויות להוביל לבזבוז כסף ולעוגמת נפש. כך שחשוב לא לדלג על השלבים הללו. כמו כן, יש לזכור שרכבים יד שנייה שמגיעים עם פז”מ על הכביש, מועדים יותר לבלאי – שגם הוא, הוצאה נגררת שיש לקחת בחשבון.

 

הנושא של רכבי אפס קילומטר רלוונטי למי שבוחן לוחות רכבים למכירה של חברות ליסינג. מדובר ברכבים חדשים שנרכשו על ידי חברות הליסינג באופן סיטונאי, וזמינים כעת למכירה. החברות נרשמו כבעלים הראשונים של רכבי 0 ק”מ, ולכן הרוכש נרשם בתור הבעלים השניים. רכבים למכירה מסוג זה נמכרים בהנחה שעשויה להגיע לסכום משמעותי, ולכן יכולים להוות פתרון עבור מי שמחפשים את היתרונות של רכב חדש “מבית טוב” ובעלות מופחתת.