עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

איך לסגור אירוע במסעדה ולהישאר בחיים!

כך תתכננו אירוע במסעדה

רגע, אירוע במסעדה? מה כבר יכול להשתבש?

ובכן, על פניו מדובר בתכנון אירוע סטנדרטי לחלוטין. יודעים מה? תכנון אירוע במסעדה הוא אפילו דבר מה קל יותר מאשר זה של אירוע מרובה משתתפים. הרי מדובר באירוע בוטיקי בו כולם באים, אוכלים, משוחחים ונהנים.

“אז איפה הקאץ'”, אתם וודאי שואלים? העניין המהותי הוא שבעוד שאולמות אירועים הוקמו ותוכננו באופן ייחודי עבור אירועי שמחה, הרי שמרבית המסעדות הסבו עצמן לתחום זה ואט אט החלו להיכנס גם לעולם האירועים. עכשיו זה נשמע לכם טיפה יותר חשוד נכון? הישארו עמנו.

דגשים לתכנון אירוע במסעדה

כאשר אתם ניגשים לתכנון אירוע במסעדה, אתם צריכים לזכור קודם כל, כי אינכם יכולים סתם כך להסתמך על הבטחות או עלון יפה שמציג את תכנון האירוע מתחילתו ועד סופו.

הגיעו לביקור – כדי להיות בטוחים, בעת השיחה הטלפונית עם המסעדה, בקשו להגיע למספר דקות אל אירוע שיתקיים בזמן הקרוב. אם מדובר יהיה במסעדה איכותית שאיננה חוששת מבדיקת הפתע שזה עתה נפלה עליה, ייתכן מאוד שגם יזמינו אתכם לאירוע כדי לשבת בשולחן צדדי ולהתנסות במנות השונות המוגשות.

בדקו המלצות – כשזה מגיע לענ המזון, לא חסרות כלל וכלל המלצות שיספרו לכם בצורה הכי אותנטית שיש אם מדובר במסעדה איכותית, או מקום שעדיף יהיה להתרחק כמה שיותר. רשמו את שם המסעדה ובדקו מה הן התוצאות שעולות לכם ברשת האינטרנט. תופתעו לגלות עד כמה ישנן שפע של פלטפורמות שמספקות את הבמה לגולשים שחוו את המסעדה לטוב ולרע.

ניהול האירוע – אז נכון, מדובר במסעדה ולא באולם אירועים. ועם זאת, עדיין מדובר באירוע שבו עליכם להיות מרוכזים באורחים, ולא בכל הלוגיסטיקה שמסביב. על המסעדה להיות ערוכה לניהול האירוע עם איש מקצוע שיעזור לכם לכל אורך הדרך, ושיוודא כי אינכם צריכים להידרש לאי אלו תקלות ובעיות דוגמת מנות שלא יוצאות בזמן, אי-סדר בשולחנות הישיבה וכיוצא בזה.

אלו הם הכללים הבסיסיים והחשובים ביותר. אל תמהרו לחשוב שתכנון אירוע במסעדה הוא החלטה שגויה. פשוט צריך לדעת לעשות את זה נכון, והרי לכם אירוח משובח, טעמים נפלאים ואורחים מרוצים!