עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

איך לתכנן ולקחת נכון משכנתא לבניה?

בניית בית היא ההחלטה הכלכלית המשמעותית ביותר שתילקח על ידכם והיא התחלה של דרך מורכבת ומלאת התרחשויות. מוטב שההיערכות לקראת תהליך הבנייה, תיעשה בצורה האופטימלית מכל ההיבטים ולפני הכל – במובן הפיננסי.

עוד לפני שתתחילו את תהליך הבניה, תצטרכו לבחור את המסלול הנכון עבורכם למימון הפרויקט. על מנת להישאר יציבים כלכלית ולא לאבד את השליטה בהתנהלות הכספים תוך כדי התהליך, חשוב להבין לעומק ומראש, את כלל האופציות העומדות לרשותכם, זאת על מנת שתוכלו להתאים משכנתא לבניה לאורח החיים שלכם.

מדוע חשוב לקחת משכנתא לבניה המותאמת למצב הכלכלי הקיים?

המטרה היא שההלוואה שתיקחו תלווה אתכם בצורה נוחה, החל מראשית תקופת החזר התשלומים ועד לפירעון המלא של המשכנתא. מסלול המשכנתא צריך לאפשר המשך הוצאות חכם, גם כאשר תשלומי ההלוואה יצטרפו באופן קבוע למאזן החודשי שלכם ומתוך כוונה להתאים את פריסת ההחזרים  – אל ההכנסות וההוצאות של המשפחה.

במקביל, חשוב להשאיר מרווח מחיה ל”הפתעות”, כלומר לא לבחור במסלול קשוח של החזרים גבוהים הפרוסים לתקופה קצרה, מתוך רצון לסיים את ההחזר כמה שיותר מהר, כיוון שמסלול שכזה עלול להותיר אתכם חסרי אונים. המטרה היא לא להיות פאסימיים ועם זאת להתכונן מלכתחילה למקרה של שינוי מהותי בהכנסות, או מנגד הוצאות משמעותיות שיכולות לצוץ לאחר שנים ושלא היו צפויות בשלב החתימה על ההסכם.

מהי דרך המימון הטובה ביותר לבניית בית חדש?

הרבה לפני שתונח אבן הפינה של הנכס, תעמוד בפניכם השאלה של גובה התקציב אשר מבחינתכם תוכלו להשקיע בבית החדש. סדר וארגון הם המפתח להצלחה כאן: אנשים שמתחילים בתהליך בניה של בית, כאשר כלל הסעיפים הקשורים בתהליך מתוקצבים כראוי, יצליחו לסיים אותה, כשלרשותם אופק כלכלי והם אינם צריכים “להחזיק את הראש מעל המים”.

חשוב להכיר לעומק את שוק הנדל”ן, את הצרכים שלכם כבעלי בית פוטנציאליים, את סגנון הבניה המועדף והאזור בארץ שבו תרצו להקים את ביתכם, אך בעיקר – את המצב הפיננסי הנוכחי ואת העתודות האפשריות שלו. ייעוץ  משכנתאות מקצועי יעזור לכם לעשות את ההתאמה המיטבית בין היכולות הכלכליות הקיימות לבין תמהיל ההלוואה הנכון עבורכם.

למה חשוב כל כך להיערך מראש מבחינה כלכלית?

גם אם כבר יש בבעלותכם בית ואתם עתידים לבנות את הנכס השני שלכם, מומלץ להכיר בעובדה שתהליך בניה של בית שונה בתכלית מתהליך רכישה של דירה קיימת, למשל בפרויקט של קבלן אשר כבר עומד וממתין לאכלוס. בניה של בית פרטי היא מורכבת הרבה יותר ויתרה מכך – היא יכולה גם להשתנות במובנים שונים תוך כדי תנועה. ההבדלים בין סוגי העסקאות, שמתגלים במהלך הדרך, מקורם הן בתכנון של הפרויקט הספציפי, שעשוי לעבור שינויים בזמן אמת – והן בתנודות במשק הישראלי, כדוגמת העלאת הריבית, חוקי נדל”ן ועוד.

היערכות כלכלית שמשמעותה קבלת משכנתא לבניה המותאמת אליכם באופן מיטבי, לאחר שקיבלתם ייעוץ אובייקטיבי ומקיף והבנתם את המשמעויות של כל החלטה אופציונלית, היא הדבר הנכון לעשות וזה מה שיגן על הכסף שלכם לאורך כל הדרך.

כיצד בוחרים את מסלול ההלוואה המשתלם ביותר?

כדאי לבחור במקור מימון אחד לצורך קבלת משכנתא לבניה, אך הבחירה הזו היא החלטה בעלת משמעות גדולה ומוטב לבצע אותה לאחר חקר שוק. מומלץ להבין את המשמעויות של כל התקשרות מול גורם מימון כזה או אחר, בתוך שוק המשכנתאות, לעומקו.  חשוב לעמוד על ההבדלים בין ההצעות השונות, אשר סביר להניח שיינתנו לכם מהבנק אליו אתם משויכים ומגופים פיננסיים אחרים, טרם קבלת ההחלטה באשר לזהות הגוף המממן שלכם.

האם ניתן לבנות בית פרטי ולא לחרוג מהתקציב?

הדרך היעילה לנהל חיים כלכליים מאוזנים היא ניהול תקציב נכון, כמו גם נטילת סיכונים מחושבים במהלך הדרך. אתם תוכלו לעשות זאת, רק כאשר תהיו שותפים מלאים בתהליך קבלת ההחלטות הפיננסיות שלכם. תמהיל המשכנתא הוא ייעודי לכל לקוח, לכן החתימה על הסכם המשכנתא תתבצע רק לאחר שההסכם יהיה מובן ובהיר ואתם תהיו בטוחים שהוא מבטא את האינטרסים שלכם בצורה המיטבית.

מטרת הליווי וההובלה של תהליך קבלת משכנתא לבניה על ידי יועץ משכנתאות מקצועי, כפי שתוכלו להכיר מקרוב באתר הזה, היא למצוא את דרך המלך שתוביל למימון פרויקט החלומות שלכם והתחלת הבניה, תוך שמירה על כספכם ועל האופן שבו ייעשה בו שימוש.