עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

איך נבחר בחברת סיעוד?

כל הורה מגיע לגיל מסוים שכבר לא יכול לעשות צרכים לבד, צריך עזרה, ושמישהו יהיה אתו, אך לכולנו זה מתאפשר עם משרה מלאה, ולכן אנו מתחילים לחפש פתרונות של עובדים זרים לקשישים שיהיו עם ההורים.

כיום קשה מאוד לקבל מביטוח לאומי עובדים סיעודיים ואנו נאצלים לעבור מסכת ייאוש עד כדי וויתור עובד זר. אך עם חברת סיעוד לא כך המצב, המצב הרבה יותר פשוט, צריך לבקש ומקבלים עובד סיעודי.

אז איך באמת נבחר בחברת סיעוד המתאימה?

מיקום – בדיקת מיקום חברת הסיעוד בהשוואה למיקום מגורים של הקשיש, חשוב לבדוק שהחברה בקרבת מקומו של הקשיש או לפחות באזור.

סוג המטפלים – חשוב להביא מטפל ראוי וטוב לקשיש שיתאים גם לצרכיו, אם הקשיש אינו יכול ללכת, לקום לשירותים לעשות צרכים וכו', צריך לדאוג לו למטפל סיעודי, אך המצב שונה והקשיש עדיין עושה דברים לבד, אפשר להביא לו מטפל רגיל.

שנת הקמה – חשוב לבדוק מבעוד מועד את שנת ההקמה של חברת הסיעוד, לא הייתם רוצים להביא מטפל זר מחברה חדשה שעדיין בחיתוליה.

מחיר – עובד זר לא מגיע במימון מלא של ביטוח לאומי, וצריך לבדוק כמה יעלה מטפל זר, מחיר המטפל תלוי בכמה דברים, כמה זמן תרצו שיהיה עם הקשיש, 24/7 שעות, או כמה שעות בודדות, האם יגור עם הקשיש או לא, ובעוד הרבה דברים.

לסיכום, בחירת חברת סיעוד לקשישים היא משימה קשה, מומלץ מאוד לחפש באינטרנט ביקורות על חברות כאלו ואחרות, ולבדוק ברשימת חברות הסיעוד של ביטוח לאומי.