עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

אילו תקלות יש בדודי שמש?

90 אחוזים מהבתים בישראל משתמשים בדודי שמש. הסיבה, זו המצאה גאונית שמנצלת בצורה חכמה את אנרגיית השמש לצורכי חימום מים בבית. מכיוון שמדינת ישראל היא מדינה שטופת שמש, שישים אחוזים מהשנה הימים בה חמים והיא מאפשרת צרכנות חכמה של קבלת אנרגיה ללא עלות. אך מה קורה כאשר יש תקלה? על כך נדבר כעת.

אבנית הבעיה הכי גדולה בדודי שמש

אבנית היא הבעיה הכי גדולה של דודי שמש. המים בישראל מכילים המון מינרלים ויסודות. בעת חימום של מים, מינרלים אלו שוקעים ויוצרים אבן לבנה הנקראת אבנית. אבנית עשויה להצטבר על כל מיני אזורים בדוד ולגרום לרכיבים של דוד שמש לעבוד פחות טוב.

כדי להימנע מתקלות אלו, רצוי אחת לשנה להביא איש דודים לביצוע ניקיון, תחזוקה ובדיקה של המערכת. כאשר עושים זאת, המערכת נשארת אתכם לאורך זמן ומדובר בשנים. מערכת של דודי שמש יכולה לעבוד טוב גם עשר וחמש עשרה שנה קדימה.

קולט שאינו תקין

הקולט הוא האביזר שקולט את קרני השמש. כאשר הקולט אינו תקין, קליטת הקרניים אינה טובה ולא מאפשרת שימוש בהן לצורך חימום המים. זה עשוי להתרחש כאשר הקולט מאובק, כאשר הוא שבור או כאשר הוא פשוט ישן ולא הוחלף מזמן. מומלץ להתחדש אחת לחמש – שש שנים בקולט חדש. הטכנולוגיה בתחום זה מתפתחת כל הזמן והחידושים מאפשרים תפוקת קרני שמש גבוהה יותר.

נזילות

עוד תקלה שקיימת בדודים היא נזילות. מערכת הדוד מחוברת בעזרת צינורות במערכת סגורה. כאשר הצינורות נפגעים, לא מתאפשר מעבר מים תקין וזו בעיה גדולה שעוצרת את פעילות הדוד התקינה. אם אתם חשים שאין לכם מים חמים בדוד ביום קיץ שמשי או שהמים פושרים, כדאי לבדוק האם יש נזילות במערכת. יכול להיות שיש סדקים שאינם נראים לעין.

באופן כללי, מכיוון שהדוד נמצא בגג, הרי שקיים קושי לשים לב לתנועת מים סתם כך. חשוב להביא איש מקצוע שיעלה לגג ויבדוק את כל חלקי המערכת. תחזוקה נכונה תמנע מצבים של נזילות. הצינורות יוחלפו בזמן עוד לפני שהם מגיעים לבלאי ולא תגיעו בכלל למצב הזה.

לסיכום, יש תקלות בדוד שמש, על אף שדוד השמש הינו מערכת מאוד אמינה. תחזוקה נכונה תמנע את מצבי התקלות ותאפשר לכם להנות ממערכת אמינה ואיכותית לאורך זמן. חשוב להיעזר באיש מקצוע מהתחום ולא לנסות לסדר תקלות במערכת בעצמכם. איש מקצוע מכיר את המערכת היטב.

תגיות: