עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

אקופונקטורה בסין העתיקה – היסטוריה של רפואה מסורתית זו

אקופונקטורה מקורו בסין בסביבות 8,000 B.C. בתקופת האבן החדשה. אז הם לא השתמשו במחטים. הם השתמשו בסוג של אבן בשם “ביאן” לנקב אבצס ונגעים על העור. טכניקה זו ריפא פצעים על ידי ניקוז רעלים מהגוף. כמו אקופונקטורה שפותחה במשך מאות שנים, כך גם מחט דיקור.

 

זה התפתח באמצעות מחטים אבן למחטים עשוי עצמות בעלי חיים. במהלך שושלת שושלת צ’ין פותחה ומחטי מתכת החליפו עצם. היו שם מחטי נחושת, כסף וכסף. היום אנו משתמשים סטרילי, חד פעמי להשתמש, מחטים נירוסטה.

ספר הלימוד המוקדם ביותר על אקופונקטורה ורפואה סינית נקרא “Huang Di Nei Jing” שנכתב בין 770 לפנה”ס. ו- 221 לפנה”ס במהלך האביב / סתיו ומדינות לוחמות תקופות. ספר זה תיאר בפירוט את התיאוריות של מערכת דיקור דיקור.

תיאוריות אלה, אשר עדיין בשימוש כיום, כוללים את התיאוריה יין / יאנג, חמשת האלמנטים התיאוריה, זן (זנג / פו) התיאוריה, תורת מרידיאן, וצ’י / תורת הדם. יחד הם מהווים את הבסיס והיסוד של הרפואה הסינית, אשר מטפלת בבריאותו של האדם באופן הוליסטי.

תיאוריית מרידיאן היא התיאוריה החשובה ביותר בדיקור. במשך מאות שנים של התבוננות, תרגול קליני ותיעוד מפורט, רופאים סינים גילו קבוצות של נקודות על הגוף, אשר, כאשר המחט כראוי, היו מסוגלים לפתור את המחלה. עד המאה השלישית לספירה, רופאים סינים תיעדו 365 נקודות דיקור הממוקמות על 14 מרידיאנים, או מסלולים, על הגוף.

מהמאה השלישית עד המאה ה -19 תיעדו רופאים סינים כמה מאות נקודות דיקור נוספות, הנקראות נקודות “נוספות”, שאינן על המרידיאנים העיקריים. נקודות אקופונקטורה, כאשר יש צורך, יש תכונות רבות עוצמה, כולל היכולת לנהל את התחושות מעלה ומטה בגוף האדם, להשפיע על תפקוד איברים, אינטראקציה עם נקודות אקופונקטורה אחרים לאורך המרידיאנים.

כבר במאה ה -6, רופאים מיפן ומקוריה הגיעו לסין כדי ללמוד דיקור סיני. רופאים סינים גם נסעו ליפן ולקוריאה כדי ללמד טיפולי דיקור סיני בתל אביב. האקופונקטורה התפשטה לאירופה במאה ה -16, והיתה ידועה לארה”ב בשנות ה -70. ב -1971, כתב ה”ניו יורק טיימס “ג’יימס רסטון נסע לסין בעסקים. במהלך ביקורו הוא נפגע במקרה חריף של דלקת התוספתן.

הוא הלך לבית חולים סיני כדי לקבל טיפול. הרופאים הסינים הוציאו בהצלחה את נספחיו באמצעות הרדמה אקופונקטורה וטיפל בכאב לאחר הניתוח עם דיקור סיני. הוא התרשם מאוד מהאקופונקטורה שקיבל. כאשר הוא חזר לארה”ב הוא כתב מאמר על חוויותיו עם דיקור סיני. זה התחיל את המודעות של דיקור בארה”ב. אתה יכול לקרוא את המאמר שכתב בשנת 1971 באתר האינטרנט שלנו.

דיקור סיני ומידע נוסף לחצו כאן