עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

ארגונומיה – כיצד היא עוזרת לנו

ארגונומיה היא בעצם מעין אוסף של כללים אשר מנחים אותנו כיצד עלינו לפעול באופן חכם ביחס לסביבה שלנו. כך לדוגמה, אם אתם יושבים מול מסך המחשב, על פי האגרונומיה, עליכם לעשות זאת באופן מסוים למדי, כמו שמירה על מפרקי ידיים ישרים, גב זקוף, מרחק סביר ממסך המחשב ועוד. כפי שאתם יכולים לראות, ישנם חוקים ברורים למדי אשר מנחים אותנו כיצד לפעול בסביבה בה אנו נמצאים. יישום פשוט של אותם כללים עשוי להטיב רבות עם כל אחד מאיתנו בשלל דרכים, כאשר את חלקן נזכיר במהלך המאמר.

 

כיצד הארגונומיה באה לטובתנו?

 

בעזרת הארגונומיה למעשה אנו משפרים את איכות החיים שלנו ומונעים נזקים עתידיים שעלולים להיווצר משימוש לא תקין באלמנטים שנמצאים בסביבתנו. האלמנטים הללו יכולים להיות כל דבר שרק ניתן להעלות על הדעת. כך לדוגמה האגרונומיה מנחה אותנו כיצד להשתמש כראוי במברג או אפילו כיצד לשאת משקלים כבדים מבלי להגיע למצבים של פגיעה פיזית חמורה שעלולה להזיק לנו.

 

אי התאמה של ארגונומיה לבן האדם הספציפי, או במילים אחרות, ארגונומיה לא תקינה עלולה לגרום למצבים בהם עובד יכול להפצע או לסבול מנזקים רפואיים חמורים. כך שאם לדוגמה אתם נותנים לעובד שלכם לשאת משקלים כבדים, פשוט תוודאו שהוא באמת מסוגל לעשות זאת מבחינה פיזית, אחרת עלול להיווצר מקרה שהוא יסבול מקילה או מבעיה רפואית אחרת שנובעת מנשיאה של משקלים כבדים.

 

אם אתם בעלי עסקים ואתם רוצים לשפר את המצב של העסק שלכם מבחינת ביצועי העובדים, אנו ממליצים לכם לשים דגש על תחום האגרונומיה. כך, לפי מחקרים, תוכלו להפחית את ימי המחלה שהעובדים שלכם לוקחים, את הפציעות שהם סובלים מהם, ובכלל לגרום להם להיות יותר מאושרים בעת השהות שלהם בעבודה. דברים אשר נחשבים לחשובים למדי ויכולים לשפר את העסק שלכם. הרי בסופו של דבר אנו בטוחים שאתה רוצים שהעובדים שלכם יהיו מאושרים ככל שניתן.

 

בסופו של יום, אם אתם רוצים לראות את העובדים שלכם במצב יותר טוב, ובכלל יותר בריאים בעת השהות בסביבת העבודה ולאחריה, אז אין ספק שעליכם לקחת ברצינות את התחום של הארגונומיה ולוודא שהעובדים שלכם באמת עובדים באופן תקין אל מול סביבת עבודה שלא פוגעת או מזיקה להם באופן כזה או אחר. הרי חבל שהעובדים שלכם יגיעו לאחר כל יום לביתם כאשר גופם כואב ומצבם הנפשי מדוכדך. הדבר עלול להשפיע רבות על תפקודם בעבודה.

 

תגיות: