עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

בדיקת דירה לפני קניה – כל מה שצריך לדעת

בדיקת דירה לפני קניה היא פעולה מאוד נפוצה בישראל, מרביתנו קונים דירה לפחות פעם אחת בחיינו , רכישת דירה היא פעולה מאוד רצינית בחיי כולנו, מדובר בהוצאת כספים מאו גדולה והתחייבות לטווח הארוך לדירה הזו.

בדיקת דירה לפני קניה היא פעולה ששוכרים חברת בדק בית שעושה עבורנו את כל הבדיקות הדרושות לפני הרכישה, החברה בודקת אם קיימים ליקויי בניה, רטיבות, טעויות בניה ועוד..

השאלה שמרביתנו שואלים את עצמנו האם שווה להוציא כמה מאות שקלים או אלפים על בדיקה שבסוף תומר לנו שהדירה לא תקינה, התשובה היא כן, מכיוון שאם לא הייתם יודעים על הליקויים הללו הייתם רוכשים את הדירה ויותר מאוחר הייתם צריכים להוציא כספים גבוהים יותר ממה שעלתה הבדיקה מצד שני אם הבדיקה הייתה תקינה אז הרווחתם דירה תקינה שאין באה ליקויים ואין שום צפי לתיקונים בטווח הקרוב.

בישראל קיימות חברות רבות המבצעות בדיקת דירה לפני קניה, אני ממליץ לכם לבדוק את החברה, מי עומד מאחורי החברה, מי מבצע בפועל את הבדיקה וכמה ניסיון יש לאותו בן אדם, אילו תעודות או הסמכות יש לו לעשות זאת, אחרי שביררתם את כל המידע הזה, תבקשו הצעת מחיר ותעשו את השיקולים שלכם בעד ונגד מה שבטוח שאם אתם מרוצים מהשירות והמקצועיות תמליצו על החברה שעשתה את הבדיקה עבורכם, חברות טובות צריכות להצליח.

קונסטרוקטור

קונסטרוקטור זה כינוי למהנדס בנייה, קונסטרוקטור אחראי על תכנון הבנייה, הוא בדרך כלל מקבל את התכנון מהאדריכל ומתרגם את התוכניות של האדריכל לחומרים: כמות החומרים שצריך, סוג החומרים שצריך וכמובן גם איפה ימוקמו הקירות התומכים של הבית.

קונסטרוקטור הינה עבודה לאנשים רציניות ולעבודה מתלווה אחריות גדולה, מהנדס בנייה מחויב בכך שהמבנה שהוא אחראי עליו יהיה חזק ואמיד.

קיימים קונסטרוקטורים צעירים אשר הינם חסרי ניסיון והם לא מעוניינים לקחת אף סיכון אז הם מגדילים את כמות הבטון והכי קריטי את כמות הברזל בצורה חסרת בסיס וגורמות לבעל הנכס לשלם מחירים מאוד גבוהים על כמויות שהוא כלל לא צריך, הוא אומנם ישתמש בהם אבל השלד יכל להיבנות גם ללא חומרים אלו.

המלצתי היא לקחת חברה בה הקונסטרוקטור הוא בעל ניסיון עשיר שראה המון מקרים, שעסק בתחומים דומים לפרויקט שלכם, קונסטרוקטור טוב צריך לעשות את השילוב בין עלות מול תועלת ולא סתם ליצור עלויות לבעל הנכס.

תפקידו לתכנן את הבנייה בצורה יעילה. כאשר אתם בשלב של בחירת חברה תשאלו מי עומד מאחורי החברה , מי מבצע בפעול את התכנון ותתעקשו על כך שבעל הניסיון הרבה יבצע עבורכם את התכנון.

אני אישית נתקלתי במספר חברות בהם שלחו קונסטרוקטור צעיר וחסר ניסיון לעשות את העבודה ושמים לב לטיב העבודה אך בפועל הקונסטרוקטור הראשי של החברה חתם על התכנונים.

שיהיה לכם בהצלחה בתכנון הבנייה שלכם, מקווה שעזרתי לכם וקיבלת לפחות טיפ אחד טוב שילך אתכם קדימה.