עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

בדק בית – מציג את הגלוי ואת הנסתר

כשאנו באים לבצע בדק בית שברצוננו לרכוש, ישנם ליקויי בניה שכל אחד יכול להבחין בהם, אך כאלה שרק אנשי מקצוע יכולים להבחין בהם. ליקויים כמו ריצוף שאינו ישר, עבודות צבע רשלניות, רטיבות, סדקים ניכרים גם לעין הלא מקצועית. אולם יש ליקויי בניה רבים הנסתרים מן העין ורק איש מקצוע, בעל ניסיון, הכשרה וציוד מתאים יכול לאתר אותם. רק בדק בית שיעשה על ידי מהנדס או שמאי מקרקעין יוכל לאתר את הליקויים הללו בדיוק. בדיקת בית שכזאת יכולה לתת לכם שקט נפשי בעת הרכישה ותחושת בטחון שהוצאתם את מיטב כספיכם בעסקה טובה.

מה בודקים בבדק בית?

במסגרת כל תהליך של בדק בית מהנדסי בניין או שמאים מומחים ומנוסים יגיעו לבית שאותו מעוניינים לרכוש, יבחנו ויבדקו את תקינות השלד ויסודות המבנה, את תקינות צנרת, החשמל, המים, הגז והתקשורת, את איכות האיטום והבידוד, את עבודות הצבע, הנגרות, הריצוף וכל דבר הקשור לתקינות הבית. לאחר ביצוע בדק בית, המהנדסים יגישו לכם דו”ח מפורט ובו כל הליקויים שנמצאו ומה יש לעשות כדי לתקן את אותם ליקויים, וגם את עלות המשוערת של התיקונים. אם קונים בית חדש מקבלן, לאחר בדיקת בית, צריך לדרוש שיעשה את כל התיקונים לפני הכניסה למגורים בבית ואם קונים דירה יד שנייה כדאי לדרוש הנחה במחיר המבוקש.

בדק בית – דברים נסתרים

כאשר רוצים לקנות נכס, רוצים לוודא שמקבלים נכסים איכותיים ומשלמים את המחיר המתאים עבור מה שמקבלים. ליקויי בניה הם כל אותם דברים שלעיתים נסתרים מהעין, בבדק בית מהנדסי הבניין יעשו את כול הנדרש כדי למצוא את מה שניסתר מהעין, הם משתמשים בסורקים ומצלמות תרמיות, כדי לאתר רטיבות, נזילות של צינורות בקרקע או בקירות ואם מערכת הביוב לתקינה. במהלך בדיקת בית, ליקויי בניה הנסתרים מהעין, קטנים או גדולים, משמעותיים או פשוטים לתיקון מתגלים  והם אלו  שמשפיעים, בסופו של דבר, על איכות הנכס והשווי שלו.

דו”ח מסכם

מי שערך בדיקת בית ייתן עם גמר הבדיקה דו”ח מסכם של הבדיקה ובה יצוינו כל הליקויים והכשלים שנמצאו בתהליך הבדיקה, עם פירוט ותצלומים, וכן יינתנו המלצות לתיקון הליקויים, יינתן אומדן עלויות לתיקונים הנ”ל, בהתאם למחירונים הרשמיים בשוק הבניין. הדו”ח צריך להיות כתוב ובנוי בצורה ברורה ומובנת גם למי שאינו מתחום הבניין, ובאופן שיוכל לשמש ראיה בבית המשפט אם יהיה צורך.