עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

בחירת קבלן אינסטלציה

על פניו זה עשוי להישמע לנו כמו עניין של מה בכך – יש שירות שאנו זקוקים לו, ויש את אנשי השירות בשפע שיכולים להעניק לנו את מבוקשנו. אך כשזה מגיע לצנרת של הבניין, האם אנו באמת יכולים להרשות לעצמנו לקחת הימורים?

רגע, מה ההבדל בין אינסטלטור לקבלן אינסטלציה?

זו כמובן השאלה המתבקשת הראשונה. אינסטלטור הוא איש מקצוע שעבר הכשרה מקצועית, אולם בפועל הוא איננו מחויב בכך או בהצגת תעודה כלשהי. מטבע הדברים שהפעולות השונות אותן אינסטלטור יכול להעניק ייחשבו לפשוטות יותר דוגמת:

  • פתיחת סתימה בביוב של הכיור או בשירותים
  • החלפת צנרת חשופה שדולפת
  • בדיקת זרימת המים
  • וכיוצא בזה

מנגד, ישנו קבלן אינסטלציה. כאן כבר מדובר במקצוע הדורש הכשרה מקצועית ואף מחייב רישום בפנקס רשם הקבלנים של ישראל. קבלני אינסטלציה יבצעו עבודות תשתית מורכבות יותר המצריכות ניהול צוותים ותפעול ציוד טכנולוגי מתקדם עבור:

וכיצד בוחרים קבלן אינסטלציה?

למרבה המזל, האינטרנט הוא מקור מידע מצוין וכלי שופר עבור צרכנים רבים המספרים לנו על חוויותיהם מנותני השירות. נוסף על כך, האינטרנט הוא מקור מידע מעולה גם לקבלת רקע אודות נותן השירות.

אם אתם בוחרים קבלן אינסטלציה, הרי שחשוב שתוודאו שהוא אכן רשום בפנקס רשם הקבלנים. לרשותכם קישור לאתר המשרד לבינוי ושיכון בו תוכלו לערוך חיפוש אונליין על שם הקבלן. הקבלן חייב להיות רשום בפנקס, שכן זו אמת המידה האומרת לנו כי הוא אכן עומד בקריטריונים הנדרשים בחוק.

וכמובן – לא לוותר על סקר צרכני – כמעט שכולם מספרים על חוויותיהם ברשתות השונות. בדקו האם קיים לקבלן שבחרתם דף עסקי בפייסבוק. מה הן הביקורות שם? האם יש לקבלן גם כרטיס עסק בגוגל? אם כן, בדקו את דירוג הכוכבים וקראו את הביקורות. מדובר בדרך חשובה באמצעותה תוכלו לבחור קבלן אמין, מקצועי ושירותי.