עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

בניית בית פרטי בשיטת הבניה המתקדמת

להרבה מאוד אנשים יש חלום לגור בבית פרטי משלהם. בית המעוצב בהתאם לטעם האישי שלהם, שכל חלק בו נתפר למידותיהם, וכל פריט עיצובי או אלמנט אדריכלי בו נבחר בהרבה אהבה ומחשבה. בישראל של ימינו, התהליך של בניית בית פרטי הוא תהליך לא פשוט, שלוקח הרבה מאוד זמן וגוזל הרבה מאוד מאמצים, שלא לדבר על הבירוקרטיה הבלתי נגמרת.

יחד עם זאת, בשנים האחרונות נראה שנמצאה אלטרנטיבה קלה ופשוטה יותר: בניית בית פרטי בשיטת הבניה המתקדמת. בניה מתקדמת היא שיטת בניה המוכרת לנו ממבנים כמו משרדי מכירות, כיתות לימוד, ממ”דים ותוספות בניה, והיא מתבצעת בפרק זמן קצר ביותר. לאחרונה חודרת בהצלחה שיטה זו גם לענף הבניה של בתים פרטיים ומשנה את כללי השוק.

 

מהי בניה מתקדמת?

 

בניה מתקדמת היא שיטת בניה ותיקה למדי, הקיימת כבר כמה עשורים בשימוש נרחב בצפון אמריקה ובאירופה, ובשנים האחרונות תופסת תאוצה גם בישראל, ומשמשת גם לצורך בניית בית פרטי. בשיטת הבניה המתקדמת, חלקי המבנה מתוכננים ומיוצרים במפעל ייעודי בהתאם לתוכנית הבניה, ולאחר מכן משונעים לאתר הבניה על גבי משאית. באתר הבניה, כל שנותר לעשות הוא לחבר את חלקי המבנה זה לזה, ולתשתית המבנה העשויה בטון. בשיטת בניה זו נהוג להשתמש בשלד עשוי פלדה, ויתר חלקי הבית עשויים מחומרי בניה קלים במיוחד ומבודדים במיוחד, המאפשרים הובלה והרכבה מהירים.

בניה מתקדמת מקצרת את תהליך הבניה באופן משמעותי: עד שישה חודשים לקבלת המפתח לבית, זאת לעומת בניה קונבנציונלית, בה תהליך הבניה יכול לקחת יותר משנה. מבחינת עלויות, משך הבניה הקצר והחיסכון בכוח אדם מצמצם באופן ניכר את הוצאות הבניה. התוצאה המתקבלת היא בית פרטי אסתטי, איכותי ועמיד, אשר אינו פחות טוב מבית שנבנה בשיטת הבניה הקונבנציונלית.

 

מדוע כדאי לבנות בית פרטי בשיטת הבניה המתקדמת?

 

ישנם לא מעט יתרונות בבניית בית פרטי בשיטת הבניה המתקדמת:

משך הזמן הקצר של הבניה בשילוב עם העלויות הנמוכות יותר, מאפשרים לרבים מאיתנו להגשים את חלום הבית הפרטי מבלי להיכנס לחובות כלכליים כבדים ומבלי להמתין שנים.

בנוסף, ישנו העניין הבטיחותי- בניה מתקדמת היא גם בניה מאוד בטוחה. בתים פרטיים הנבנים בשיטה זו נחשבים לעמידים במיוחד בפני אש ורעידות אדמה. בבית כמובן גם מותקן ממ”ד בהתאם להנחיות המחמירות ביותר.

סיבה נוספת היא הבידוד. השימוש בחומרי בידוד איכותיים בתהליך הבניה מאפשרים בניית בית פרטי בעל יכולות בידוד תרמי ואקוסטי מעולים במיוחד. לבידוד התרמי יתרון נוסף- חיסכון משמעותי בהוצאות חשמל על קירור וחימום הבית.

בניה מתקדמת נחשבת גם לשיטת בניה ירוקה, המצמצמת את הפגיעה בסביבה למינימום ההכרחי ואינה יוצרת מפגעי רעש ולכלוך באתר הבניה.

כיום אפשר לבנות בית פרטי בבניה מתקדמת בכל מפרט אפשרי. חברות בניה המתמחות בשיטת הבניה המתקדמת מציעות ליווי אדריכלי וייעוץ הנדסי המאפשר לכל אחד לבנות בית פרטי כמו שתמיד חלם.