עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

גיזום עצים – מדוע זה חשוב וכיצד עושים זאת נכון?

האם ידעתם כי לפני שכורתים עץ חשוב לקבל אישור מהרשויות המקומיות? האם אתם יודעים כיצד מבצעים גיזום של עץ זית בצורה נכונה וכי גיזום עצי הדר שונה מגיזום של עצים אחרים?

אם יש לכם בשטח החיצוני של הבית מגוון עצים, שיחים וצמחים – חשוב שתדעו מהי החשיבות של טיפול בעצים ושאר צמחייה וכיצד מבצעים את הפעולה נכון.

גינות מכל סוג, בין אם מדובר בגינות במרפסות, בחצרות או בגנים ציבוריים, חייבות טיפוח שכן העדר טיפוח של מרחבים חיצונים יוליד הזנחה, פסולת, עשבים שוטים (עשבים שוטים יכולים להוות מצע מעולה לנחשים וזוחלים), בעוד שהעדר טיפוח מעיב על האווירה ומוריד את איכות החיים באזור.

אם אתם אחראיים על שטח ציבורי או שיש לכם גינה פרטית אפילו חצר אחורית – מומלץ תמיד להיעזר באנשי המקצוע על מנת לבצע גיזום עצים ושלל עבודות גינון ותחזוקה במקום.

מדוע גיזום עצים מקצועי חשוב?

גיזום עצים מקצועי חשוב במיוחד עבור בטיחות האנשים והסביבה, בזמן שגיזום עצים מקצועי נעשה על ידי מכונות גיזום מיוחדות, מסורים חשמליים, מזמרות וכל מה שצריך לעבודה מקצועית בשטח החיצוני.

בנוסף, חשוב לדעת כי גיזום שאינו מקצועי עלול לסכן מאד את הגוזמים ואת הסביבה, שכן עיסוק ושימוש במסורים ומזמרות חשמליות עלול להיות מסוכן במיוחד! לכן רבים בוחרים באנשי המקצוע שיודעים כיצד לבצע את התהליך בצורה הבטיחותית מכל.

מלבד הבטיחות, מומלץ לשכור חברות גינון לביצוע המשימה וזאת משום שכפי שהזכרנו: כיום כמעט כל עץ דורש טיפול וגיזום מיוחד על מנת לפרוח בעתיד. גיזום עץ זית למשל נעשה בזהירות תוך גיזום חלקים חיצוניים של העץ, בעוד שגיזום עצי הדר נעשה באופן שונה לחלוטין ובשיטות מקצועיות חכמות.

חשוב להבין כי גיזום מקצועי, נכון שאינו מזיק לעץ, כמו גם כזה שמאושר על ידי הרשויות, יקנה עיצוב והתאמה של העצים לחלל, בזמן שגיזום נכון של שיחים וסידור הגינה יספקו מרחב חיצוני מטופח, פרקטי ונעים יותר.

בשל כל אלה יש לפנות כבר עכשיו אל אנשי המקצוע המומחים שיבצעו גיזום עצים מקצועי וטיפול פרקטי ונכון בגינה ובחצר שלכם.