עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

דיקור סיני לילדים עם בעיות של עצירות

אחת השאלות שהורים רבים מתלבטים בה היום היא מתי לקחת את הילדים שלהם לרופאים או מטפלים, ומתי לתת לדברים לחלוף מעצמם. הרי ידוע שילדים מתמודדים עם לא מעט בעיות בריאותיות עד שהמערכת החיסונית שלהם מתחזקת ומאפשרת להם לשרוד מחלות או כל בעיה אחרת שמופיעה.

דוגמא טובה למצב שכזה היא כשיש לילד עצירות. הורים רבים שואלים את עצמם, האם לתת לזה לחלוף מעצמו, אולי להשתמש בתרופות סבתא, או למהר ולקחת אותו לרופא או למטפל. נגיד כבר בהתחלה, שמוטב לקחת אותו לאיש מקצוע ולא לחכות, על מנת שהבעיה לא תחמיר, וכן בשביל שאתם תוכלו לישון בלילה בשקט ולהיות רגועים. לעיתים הלחץ של ההורים משפיע על הילד, גם אם הוא לא מבין מה קורה סביבו, הוא יכול להרגיש שהוריו לא רגועים וזה מלחיץ אותו גם.

כעת נענה על השאלה, האם לקחת אותו לרופא או מטפל. כשאנחנו מדבר על מטפל, מן הסתם הכוונה למומחה בדיקור סיני לילדים על מנת לטפל בבעיה. אנחנו יודעים היום שאחת הדרכים הטובות ביותר לטיפול בעצירות אצל ילדים, זה באמצעות מרכיבים של רפואה סינית, בין אם מדובר בדיקור ובין אם מדובר בצמחי מרפא או אלמנטים אחרים.

מה עדיף, רופא או מטפל בדיקור סיני לילדים?

אף על פי שאנחנו נוטים לחשוב שעדיף לקחת את הילד לרופא, הרי שדווקא מטפל בדיקור סיני לילדים יכול לעזור יותר. הסיבה היא, שהוא בוחן את הבעיה לא באופן נקודתי, קרי הוא לא בוחן למה יש עצירות וכיצד אפשר לטפל בה, אלא הוא בוחן אותה לעומק, בין אם את ההקשרים שלה לדברים אחרים ובין אם כיצד היא משפיעה על היבטים אחרים אצל הילד.

יתרה מזו, מטפל בדיקור סיני לילדים, נוקט בגישה הרבה יותר נוחה ונעימה עבור הילד, גישה שיכולה להקל עליו ברמות שונות, וכן היא תשפיע עליו פחות לרעה בהיבטים אחרים. רופא רגיל ייתן תרופה שהילד יצטרך לקחת. אנחנו יודעים שהתרופות לא בהכרח עוזרות לילד, לעיתים החיידקים יודעים כיצד להתגבר על התרופה. זאת בזמן, שטיפול בדיקור סיני לא בנוי על תרופות, הוא בנוי על טיפול טבעי לחלוטין, במילים אחרות, המערכת החיסונית מתחזקת מהטיפול והחיידקים לא יכלו לעמוד בפניו.

צריך להדגיש נקודה נוספת, הרבה פעמים ילדים חשים אי נוחות אצל רופאים, בעוד שמטפלים לומדים כיצד לטפל בילד על מנת שירגישו אצלם נוח. זה עוזר מאוד להרגיע את הילד ולהעניק לו טיפול בלי עיכובים מיותרים. כך הילד מקבל את הטיפול הטוב ביותר וניתן להתמודד עם הבעיה בהקדם ולפתור אותה.

לפני סיום חשוב לומר, כל זה נכון בהנחה ומדובר במטפל מוסמך, מקצועי ומנוסה שיודע את רזי הטיפול בדיקור סיני ובפרט בדיקור סיני לילדים עם עצירות.