עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

דיקור סיני

דיקור סיני

דיקור הסיני, שבעבר היה נפוץ בעיקר במזרח הרחוק, התפשט בהצלחה לכל רחבי העולם. מעבר להיותו טיפול מסורתי בן אלפי שנים, זהו גם טיפול שמיושם בהצלחה כיום בקרב מיליוני מטופלים ברפואה משלימה במגוון רחב של סימפטומים ו/או מחלות. במהלך הטיפול, מתחילים בתשאול של המטופל/ת. בודקים רקע רפואי, סימפטומים. בודקים מדדים כגון דופק, מצב הלשון. לאחר מכן בונים תוכנית טיפולית על בסיס נקודות דיקור מתאימות. 

במה הדיקור יכול לעזור

אקופונקטורה, כלומר דיקור סיני, יכולה להציע מענה למגוון רחב מאוד של מחלות. רשימה חלקית בהחלט של מחלות, כאבים וסימפטומים אחרים שבהם מטפלים בעזרת הדיקור כוללת: מתח נפשי, כאבי ראש ומיגרנות, כאבים במפרקים, לחץ דם, סימפטומים של גיל המעבר, כאבי ברכיים , בעיות עיכול ומעי רגיל, פיברומיאלגיה, סימפטומים של שפעת, עייפות, חוסר תיאבון, התמכרויות, ברונכיטיס, מתח נפשי, חוסר איזון בחילוף החומרים, חולשה של מערכת החיסון, כאבי שרירים ועוד. 

הרעיון שמאחורי הדיקור

הדיקור איננו כולל שימוש בתרופות או חומרים כימיים כלשהם. לכן, זהו טיפול שאין בו תופעות לוואי. נעשה שימוש במחטים ייעודיות, דקות ועדינות מאוד. המטפל מכניס את המחטים לנקודות נבחרות על פני העור. חדירת המחטים נעשית בצורה עדינה ביותר ולא כואבת. המטרה היא להשפיע דרך נקודות דיקור ספציפיות, על האנרגיה הפנימית של האדם, מעין כוח חיים שהסינים קוראים לו צ’י. הדיקור, משחרר את החסימות שהביאו להשפעה הלא רצויה. ישנן מסורות טיפול סיניות שמשלבות לצד הדיקור גם טכניקות אחרות, לפי הצורך. למשל שימוש בצמחי מרפא או כוסות רוח.