עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

דיקור סיני

דיקור סיני (אקופונטורה) נחשב לכלי הטיפול החשוב והמרכזי ביותר ברפואה הסינית. דיקור זה נעשה באמצעות מחטים עדינות וגמישות שנצמדות או מוכנסות לנקודות מסוימות בעור המטופל – נקודות אותן בוחר המטפל כדי לעורר/להרגיע מרידיאן או איבר כלשהו. מרידאינים הם הערוצים שבהם זורמת אנרגיית החיים (הצ'י) לפי הרפואה הסינית.

 

הרעיון שעליו מבוסס הדיקור הסיני

הרפואה הסינית מבוססת על הסברה שמחלה כלשהי נגרמת עקב זרימה לא תקינה של הצ'י. לכן, דיקור לאורך נקודות רלוונטיות במרידיאנים יכול להזרים מחדש את הצ'י בצורה תקינה ולרפא מחלות. סברה זו הוכחה במחקרים שונים שהראו שלדיקור סיני יכולות לעורר מחדש רקמות שריר ועצבים, כלומר להחזיר את המערכות הגופניות השונות לפעולה סדירה.

אמנם עד היום לא גילו את המקורות של הדיקור הסיני ומתי התחילו להשתמש בו, אך מכיוון שמדובר בשיטת טיפול שיעילותה מוכחת נעשה שימוש בדיקור סיני בעשרות מדינות בעולם. כיום אלפי מדקרים עוזרים למיליוני אנשים ואפילו לבעלי חיים להחלים מבעיות, הפרעות ומחלות גופניות שונות, להקל על כאבים ואפילו לשפר את פעילותה של מערכת החיסון ובכך למנוע תחלואים.

למעשה, דיקור סיני מתאים כמעט לכל אחד ולכל בעיה גופנית למשל :

  • בעיות חיצוניות כמו כאבים למיניהם (גב, כתפיים, ברכיים וכו')
  • בעיות פנימיות כמו שלשולים, עצירויות, טחורים, בעיות נשימה ועוד
  • בעיות שמשלבות גורמים פנימיים וחיצוניים כמו יתר לחץ דם

 

רפואה סינית – לא רק דיקור

למרות שדיקור סיני הוא הכלי הטיפולי המרכזי ברפואה סינית הוא חלק מתכנית טיפולית שלמה, למשל טווינא, צמחי מרפא, ייעוץ תזונתי ועוד. כל אלו נעשים בהתאמה אישית לכל מטופל לאחר תשאול רפואי (תשאול בקשר להיסטוריה הרפואית של המטופל ומצבו הגופני כיום) ואבחון באמצעות דופק ולשון. כמו כן, מספר המחטים בהם נעשה שימוש ומספר הטיפולים באמצעות דיקור סיני משתנה מאדם לאדם – כל אחד בהתאם לבעיה שהוא סובל ממנה ולחומרתה.

 

דיקור סיני בירושלים