עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

דלתות ממ“ד – מה שחשוב לדעת

בעקבות לקחי מלחמת המפרץ הוחלט לחייב כל בית שנבנה בישראל לבנות גם חדר ממ“ד .זהו חדר אשר אמור לשמש כמרחב מוגן במקרה של התקפה על העורף הישראלי. הממ“ד אמור לספק הגנה כנגד נשק קונבנציונלי ונשק לא קונבנציונלי (כימי או ביולוגי).

על מנת לענות על צורכי הביטחון נקבעו תקנים מדויקים עבור חדר הממ“ד, תקנים המתייחסים לעובי הקירות, חלון המילוט ודלת הממ“ד. עמידה בתקנים אלו היא תנאי לצורך קבלת טופס 4 בסיום תהליכי הבנייה.

הפעם לא נדבר על כל התקנים והמאפיינים אלא נתמקד בדלת הממ“ד. דלת הממ“ד אמורה לגלות עמידות בפני הדף ורסיסים וגם לאפשר אטימה של חדר הממ“ד במקרה שישנה התקפה כימית או ביולוגיות על ישראל.

דלת ממ“ד תקנית

על מנת לעמוד באתגר חייבים להשתמש בדלת ממ“ד תקנית וגם להתקינה כראוי, באמצעות צירים מתאימים על גבי משקופים המקובעים לקיר. כמו כן על פי התקנים פתיחת הדלת צריכה להתבצע כלפי חוץ ולא כלפי פנים.

דלת הממ“ד עשויה מלוחיות מתכת חזקות, זאת על מנת לספק את ההגנה הדרושה. מסיבה זו היא גם כבדה מאוד וזה מדגיש לנו את חשיבותם של צירים מתאימים והתקנה איכותית אשר תוכל לעמוד בעומס המשקל. המידה התקנית לדלתות ממ“ד בבית היא 70*200 ס“מ. כמו כן היא כוללת לשונית טריקה ובריחים לנעילה.

כל בעיה הדורשת תיקון דלתות ממ“ד צריכה להתבצע אצל מי שהוסמך לכך!

דלתות ממ“ד בימי שגרה

דלתות ממ“ד שמות את הדגש על ביטחון ולא על עיצוב והתקנים המגבילים אינם מאפשרים לכם יותר מידי אפשרויות. אך בהחלט אפשר להתקין דלת עץ מעוצבת במקביל דלת הממ“ד. במצב כזה משאירים את דלת הממ“ד פתוחה ומשתמשים בדלת העץ בימי השגרה.

ישנם גם מקרים שבהם אתם נדרשים לקיצור דלת ממ“ד, שירות אשר תוכלו לקבל אצל מנעולן בתל אביב. קיצור של דלת הממ“ד מתבצע בעיקר כאשר מתקינים פרקט על ריצוף קיים או ריצוף חדש על גבי הריצוף הקיים. במקרה כזה דלת הממ“ד יוצרת הפרעה ויש לקצר אותה. חשוב שהדבר יתבצע על ידי מי שהוסמך לכך על מנת להבטיח שבכל מצב הדלת תעמוד בתקנים ותספק לכם את ההגנה הדרושה בשעת חירום. לצורך קיצור הדלת יש צורך בחיתוך הפלדה, דבר הדורש ציוד מיוחד והתקנת שכבת גומי חדשה בבסיס הדלת על מנת להגן עליה מרטיבות ועל מנת להבטיח את האיטום הנדרש.