עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

הדפסה על זכוכית

בשנים האחרונות אפשר לראות שימוש הולך וגובר בהדפסות זכוכית, הן לצרכים פרטיים והן לצרכים מסחריים. הסיבה היא לכך היא מאוד פשוטה, בתי הדפוס הפכו משוכללים יותר עם השנים, והם משתמשים במדפסות דיגיטליות איכותיות שמאפשרות הדפסה על זכוכית ברמה גבוהה.

אומנם גם בעבר יכולנו למצוא הדפסות על זכוכית, בעיקר לצרכים מסחריים, עסקיים, כך למשל יכולנו למצוא שילוט מודפס על זכוכית, מוצרי זכוכית מודפסים ועוד, אך עם הזמן האיכות השתפרה והעבודה הפכה זולה יותר, על כן אנחנו יכולים לראות גידול הולך ומתמיד במספר האנשים אשר צורכים הדפסות על זכוכית, הן לצרכים פרטיים והן לצרכים אחרים. הגידול הביא לידי כך, שגם חלו שיפורים בתחום, תוך כדי תנועה. גרפיקאים למדו לעבוד הרבה יותר נכון וחכם עם הדפסות זכוכית, סטודנטים לאומנות החלו ללמוד את הנושא והקהל דורש ומצפה לקבל עבודות הרבה יותר איכותיות.

לפני שניכנס לשאלה מה הן הדפסות זכוכית ולמי הן מיועדות, חשוב לומר, הדפסות אלו נעשות בצורה מאוד פשוטה, וככל שהביצוע הופך פשוט יותר, אז השימוש הופך נרחב יותר. כיום כל מה שצריך בשביל להדפיס על זכוכית, זה לשלוח את הקובץ המיועד להדפסה אל בית הדפוס, לציין באילו גדלים אנחנו מבקשים את ההדפסה, ושם האחראים על הדפוס והגרפיקה כבר מבצעים את כל העבודה ודואגים להדפיס את הקובץ על גבי זכוכית. כמובן שהם מבצעים את התיקונים הנדרשים, בין היתר תיקוני צבע, בשביל שיהיה ניתן ליהנות מתוצאה איכותית וברמה גבוהה.

 

מה זה הדפסות זכוכית ולמי הן מיועדות

הדפסות זכוכית, כשמן כן הן, אלו הדפסות שמתבצעות על גבי זכוכית, הן שקופה והן רגילה. מדובר בהדפסות שמתבצעות באמצעות מדפסות דיגיטליות, אשר סורקות את התמונה על גבי הזכוכית ומאפשרות לאחר מכן להשתמש בזכוכית לצרכים שונים.

השימוש בהדפסות זכוכית מתבצע לצרכים פרטיים, למשל לצורך הדפסת תמונות משפחתיות על גבי זכוכית, תמונות אישיות ועוד. ניתן להשתמש בהדפסות זכוכית לעיצוב הבית, חדרי שינה וחללים אחרים.

כמו כן, הדפסות זכוכית מתבצעות לצרכים מסחריים, עסקיים. עם זה לצורכי שילוט, עם זה לצורכי פרסום ושיווק, לצורכי עיצוב המשרד ועוד. לא קיים הבדל מהותי בין הדפסת זכוכית לשימוש פרטי לבין הדפסת זכוכית לשימוש עסקי או מסחרי. ההבדל בדרך כלל הוא באופי ההדפסה, כלומר, אם מדובר בטקסט או תמונה, אם מדובר בתמונה שחור לבן או צבעים וכדומה.

היתרונות של הדפסות על זכוכית הם, מדובר בהדפסות עם עומק, חדות, תמונות על זכוכית נהנות מחיות שקשה למצוא בתמונות שמודפסות על חומרים אחרים. בהדפסה על זכוכית נהוג להשתמש בדיו לבן וצבעוני, וכפי שציינו ניתן להשתמש בזכוכית שקופה וכן בזכוכית רגילה, זאת על פי הצורך.

לסיום, אפשר לראות שבהדפסות על זכוכית יש מאפיינים ייחודים של עיצוב שלא קיימים בהכרח בחומרים אחרים בהם משתמשים לצורך הדפסה.