עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

הכל אודות האבנים

מצבה זוהי אות כבוד לאדם קרוב, אשר אותו תרצו לזכור לעד. ע”מ שהמצבה תעמוד שנים ארוכות ולא תתעוות, תטה קצה או תתבקע, לא מספיק ליצור ולהציב אותה בצורה נכונה, אלא יש גם לבחור אבן יפה, מכובדת ואמינה. למעשה התהליך של הכנת המצבה מתחיל מבחירת האבן.

בעולם תצוגה של חברת «גברו» תוכלו לערוך היכרות אישית עם סוגים בסיסיים של האבנים, בצורתם המקורית ובשילובים שונים. בנוסף לכך המומחים שלנו יוכלו לסייע לכם בבחירת אבן שתתאים הכי טוב לדרישתכם וכמו כן ליכולתכם הפיננסית.

אבן חברון
הרוב המוחלט של המצבות המיוצרות בארץ עד לאחרונה היה מיוצר מאבן ישראלית הזו בצבע אוף-וויט עם עורקים בצבעים שונים. זוהי אבן הכי חמה, הכי זולה והכי פופולרית, קלה לעיבוד ונראית יחסית טוב. לרוע המזל, זוהי אבן חלשה שמתפוררת עם השנים. אבן חברון סופגת לחות בקלות ומתכסה עם קרום ירקרק, האותיות החרוטות מתעמעמות או נעלמות לחלוטין. לשימור האבן מכסים אותה עם ציפוי מגרניט מה שמוסיף לה יופי ומשמר אותה. בדרך כלל חברת «גברו» לא ממליצה ללקוחותיה לעשות מצבות מאבן חברון, אך אם זה רצונו של הלקוח, אנו יכולים ליצור גם מצבה כזו.

שיש איטלקי
אבן «קררה» היא אבן מאד יפה וקצרת ימים שלעיטים נדירות משתמשים בה לייצור המצבות. בדרך כלל משתמשים בה לייצור של אלמנטים דקורטיביים שונים, תוספות, תבליטים שטוחים מפוסלים וכד’, מה שהופך את המצבה לטקסית ואקסקלוסיבית יותר.

שיש טורקי
את האבן היפה הזו בצבע אפור תכול לראשונה התחילו לייבא לארץ מטורקיה לפני 25 שנה. היא הרבה יותר חזקה משיש איטלקי אך עדיין יחסית רכה כמו כל השיש. מצבה מיוצרת משיש טורקי נראית יפה לכשעצמה וגם בשילובים עם סוגי אבן אחרים (לדוגמא עם גרניט שחור). אך בכל זאת אבן זו לא מחזיקה ברק הרבה זמן, עם הזמן מתחילים להופיע עליה כתמים חומים.

גרניט
זוהי אבן הכי יפה הכי טקסית מכל האבנים שמשתמשים בהם לייצו המצבות. בארץ היא הופיעה לפני 10 שנים וידה של חברת «גברו» בכך. חברתנו הייתה בין הראשונים שהתחילו לייבא גרניט שחורה טבעית מדרום אמריקה, דרום אפריקה, סין. יותר מאוחר התחלנו לייבא סוגים שונים וגוונים שונים של גרניט כגון גרניט אדום, אפור וירוק.

גרניט היא למעשה האבן המושלמת וכמעט נצחית. האבן הזו באה במגוון צבעים רחב, לא מתעמעמת ולא מושפעת ממזג אוויר. יחד עם זאת, משום שזוהי אבן הכי קשה לעיבוד והינה מיובאת מחו”ל, היא יותר יקרה מאבנים אחרות.

אלו שהגיעו לארץ ממדינות ברית המועצות לשעבר, ודאי זוכרים את מילה «גברו», אבן שנתנה שם לחברתנו. האבן הזו שהיו חוצבים אותה באזור הז’יטומיר, פעם הייתה מאוד פופולרית, אך באיכותה היא מפסידה משמעותית בהשוואה לגרניט שבו חברת «גברו» משתמשת כיום. אנו מייבאים אבנים הרבה יותר מוצקות שקל יותר להבריק אותם ושלא סופגים לחות. מצבה עשויה מגרניט כזה באמת תחזיק מעמד מאות שנים.

תגיות: