עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

המלצות לחתונה: איך גם אתם לא תיפלו?

מרבית הזוגות המאורסים רוצים להיצמד לכמה שיותר המלצות שהם מקבלים, ולפעול לפיהן. המלצה טובה יכולה לגרום לזוג מאורס לבחור במתחם אירועים אחד על פני אחר, כאשר השמצה יכולה לבטל עסקה עם נותן שירות. השאלה הגדולה באמת היא היכן מזהים המלצות אמינות?

המרחב האינטרנטי פרוץ ופתוח, כך שלצד המלצות הנכתבות באמת על ידי זוגות שכבר התחתנו, גם ישנן המלצות שתולות הנכתבות על ידי גורמים בעלי אינטרסים. לפניכם, כמה שיטות יעילות לקריאת המלצות לפני קבלת ההחלטות שלכם:

חפשו המלצות רק באתרים גדולים ואמינים

כמאורסים טריים, סביר להניח שכבר קיבלתם שלל המלצות על אתרי מתחתנים גדולים, קבוצות בפייסבוק ובערוצים דיגיטלים שונים. אותם מרחבים נחשבים כמרחבים “בטוחים”, שעוברים סינון קפדני ובקרה איכותית. כל עוד אתם קוראים את ההמלצות באזורים אלו, אתם יכולים להיות שקטים.

מנגד, ישנם אתרים לא מוכרים, כך שגם מידת האמינות שלהם מוטלת בספק. זיכרו כי מדובר על אירוע החתונה שלכם – אירוע הנחגג רק פעם אחת בחיים. גם המלצות צריך לדעת ממי לקבל.

ככל שההמלצה מפורטת יותר, כך יותר טוב

כשתקראו המלצות על גני אירועים בנס ציונה לדוגמא, אתם תראו מהר מאד שישנן תגובות מפורטות ומלאות הנכתבות על ידי זוגות אמיתיים. ככל שההמלצה מפורטת יותר, מצויינים בה תאריך האירוע ושם מנהל האירועים ורשימת תודות, כך תדעו כי מדובר על המלצה אמינה.

מנגד, אם אתם מחפשים המלצות על צלם לדוגמא, וכל התגובות שאתם קוראים עליו ברשת הן בנוסח של “הוא מצלם פצצה”, “צלם מספר 1”, “אנחנו לא יודעים מה היינו עושים בלעדיו”, כנראה שמדובר על תגובות שתולות. קהל המאורסים והמתחתנים הוא קהל שיודע להגיד תודה וגם תודה גדולה – לכן הסבירות כי ההמלצה על נותן שירות מסוים תסתכם בכמה מילים בודדות אפסית. השורה התחתונה? אלו לא באמת המלצות שיכולות לספר לכם על טיבו של נותן השירות.

אמינות פרופיל המשתמש: איך יודעים לזהות?

ואמצעי נוסף לבחינת ההמלצה הוא באמצעות פרופיל המשתמש. אם לוקחים לדוגמא את הרשת החברתית פייסבוק, הרי ששם במיוחד קל לזהות פרופילים אמיתיים או מזוייפים. חפשו אחר פרופילים הגדושים במידע, פרופילים עם תמונות ראשיות וגם עם קיר גדוש בסטטוסים ושיתופים.

מנגד, אם אתם רואים שלל תגובות (שלרוב נכתבות על אותו נותן שירות ספציפי), כאשר הפרופיל נטול תמונה והקיר שלו נראה ריק למדי, תהיו בטוחים כי מדובר על פרופיל פקטיבי שנפתח בכדי לגדוש את הרשת בהמלצות.