עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

הסוגים השונים של הקלטה ותמלול

במקרים רבים נדרש תמלול של דיונים או ישיבות או אירועים אחרים שבהם אנשים שונים מדברים ויש להעלות על הכתב את דבריהם. שירותי הקלטה ותמלול הם המענה לכך, כשכמובן חשוב שגם ההקלטה תתבצע באופן מקצועי מאוד (בין אם מדובר במרחב מצומצם ובין אם בחלל גדול) וגם התמלול לא יפספס אף מילה, לא יטעה בשום משפט ובנוסף יהיה בעברית ללא שגיאות.

הקלטה ותמלול של דיונים בבית משפט

סוג אחד של הקלטות ותמלולים הוא של דיונים בבית משפט.

באופן טבעי במקרים אלה ישנה חשיבות רבה במיוחד לדיוק מרבי – שהרי כל מילה משמעותית מבחינת תוצאות הדיון – ובנוסף נדרשת דיסקרטיות מלאה, כמתבקש מאופיו של הליך משפטי נאות.

הקלטת בוררויות ותמלולן

בדומה להקלטת דיונים בבתי משפט ותמלולם גם הקלטה ותמלול של בוררויות – סוג של הליך משפטי שמתבצע מחוץ לבתי המשפט עקב העומס המוטל עליהם והרצון להגיע להכרעות מהירות ללא סחבת של שנים – מחויבת לדייקנות מוחלטת וכן דיסקרטיות מלאה.

הקלטות של ישיבות דירקטוריון

סוג אחר של הקלטות ותמלולים הוא של ישיבות דירקטוריון.

במקרים אלה הדגש הוא על זיהוי מדויק של הדובר בכל נקודת זמן, שכן בישיבות דירקטוריון מעצם הווייתן מספר הדוברים עשוי להיות גבוה יחסית ובפרט כשמדובר בדירקטוריונים גדולים.

כמובן שגם הדיסקרטיות הינה חובה, שהרי בישיבות דירקטוריון עשויים להיות נידונים נושאים בעלי משמעויות רחבות היקף.

הקלטות ותמלולים בעולם האקדמי

העולם האקדמי משמש גם הוא זירה להקלטות ותמלולים – למשל של הרצאות חשובות או במסגרת כנסים מקצועיים שבהם נישאים נאומים ובהם תוכן יקר ערך.

חשוב להדגיש כי הקלטת הרצאות מחייבת מיקרופונים איכותיים, וכי התמלול מצריך ידע בתחום שבו עוסקת ההרצאה או מתמקד הכנס, וזאת על-מנת שהוא יהיה נאמן למקור.

תמלולים פרטיים

עוד סוג של הקלטה ותמלול הוא של אנשים פרטיים, ובפרט כשהם מבקשים לתעד את חייהם ולהנציח את הזיכרונות שצברו לאורך החיים.

במקרים אלה ההקלטה מאפשרת לאדם לדבר באופן חופשי ושוטף מבלי שהוא יידרש לכתוב בעצמו את מחשבותיו ומילותיו (דבר שעלול לעצור את השטף הטבעי ולגרום לאובדן אינפורמציה חשובה) וגם מבלי שהוא יידרש להמתין לאדם אחר שיקליד בזמן שהוא מדבר, דבר שמוציא מריכוז.