עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

הפרעת קשב וריכוז adhd – מה מאחורי האותיות?

אין אהבה בעולם כמו אהבה של ההורים וגם אין דאגה בעולם כמו דאגה של הורים. אתם רוצים דרך קבע את הטוב ביותר בשביל ילדכם, ולאחרונה אתם מגלים כי ילדכם לא מצליח במטלות השונות בבית הספר, תוך שהוא מלין על קושי רב להתרכז במשימות הניתנות לו? לעתים הקושי בבית הספר ובמעגלים החברתיים מצביע על הפרעת קשב וריכוז.

 

כשהפרעת הקשב דופקת על דלת הבית

כהורים, לעתים אתם אלו הראשונים המבחינים כי ישנה סבירות שילדכם סובל מהפרעת הקשב והריכוז. המודעות הגבוהה מאד להפרעה מאפשרת לכם להתייעץ עם חברים, לקרוא על ההפרעה באינטרנט וגם להתייעץ עם הצוות החינוכי בבית הספר. בעוד אתם מודעים לכך שישנה הפרעה שכזו, אינכם יודעים באמת מה ההבדל בין סוגי ההפרעות ומה היא הפרעת ה-add ואינכם יודעים לענות על השאלה מה זה adhd. אם כן, דעו כי הפרעת הקשב והריכוז adhd הינה הפרעת קשב וריכוז לכל דבר, שמה שמבדיל אותה מהפרעת ה-add היא ההתנהגות ההיפר-אקטיבית שהינה סימפטום נוסף בהתנהגותו של הילד.

 

המחנך ממליץ, הילד מתלונן? גשו לאבחון

לעתים נדמה כי מה שהביא הורים לקחת את הילדים לאבחון הוא המלצות הצוות החינוכי. אכן, בלא מעט מקרים המחנכים מזמנים את ההורים לשיחה אישית, בה הם משקפים את התנהגותו של הילד, את הקשיים שלו ואת האפשרות לגשת לאבחון. יחד עם זאת, דעו כי לא אחת אלו הילדים בעצמם המלינים על כך שהם אינם מצליחים בלימודיהם, שהמעגל החברתי שלהם מצומצם ושהם מרגישים שאינם מצליחים להתרכז. במקרים שכאלו, אכן כדאי לבחון אפשרות של אבחון.

 

הדרך שלכם כהורים לטפל? הדרך הטבעית

אז אחרי שאתם יודעים מה זה adhd ולאחר שתיגשו לאבחון, יהיה עליכם לחכות לתשובות האבחון ולהבין האם ילדכם אכן סובל מההפרעה. שימו לב: במידה וילדכם הוגדר כסובל מהפרעת קשב וריכוז, תהיה לכם אפשרות לקבל את המלצת המאבחנים להתחיל טיפול תרופתי, אך גם תהיה לכם אפשרות שלא להסכים. אתם, כהורים, אלו שיחליטו בדבר אופי הטיפול. תשמחו לדעת כי כיום זמין לכם טיפול התנהגותי – הולסיטי וטבעי, שאינו כולל שימוש בתרופות.

תגיות: , ,