עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

הקשר בין בודק שכר מוסמך לרואה חשבון

הרבה מאוד בתי עסק מעסיקים רואי חשבון, אשר אמורים לטפל בכל העניינים הכספיים שלהם, בין אם זה בתוך העסק ובין אם זה מחוץ לעסק. זה נכון לגבי עסקים רגילים וזה נכון כמובן לגבי עצמאים, בין אם הם עובדים לבד ובין אם הם מעסיקים עובדים.

חלק מהעבודה מול רואי חשבון, כוללת גם עבודה עם בודקי שכר מוסמכים. אלה יכולים להשתייך בצורה ישירה למשרד רואי חשבון ואלה יכולים לעבוד בנפרד, בין אם זה כחלק מהעסק ובין אם זה כגוף חיצוני. חשוב לומר זה לא הקשר היחידי בין בודק שכר מוסמך לרואה חשבון, שכן קיים קשר נוסף והוא, אחד מבעלי המקצוע שיכולים לעבור הכשרה בשביל להיות בודקי שכר מוסמכים, הוא רואה חשבון, שכן הוא עומד בתנאים שמתוקף תפקידו, הוא מתעסק גם בדיני שכר.

כמו שאנחנו יכולים להבין, יש קשר הדוק בין בודק שכר מוסמך לרואה חשבון. הקשר הזה מתחיל מהתשובה לשאלה הפשוטה, מי יכול להיות בודק שכר מסומך. כאמור, התשובה לכך, רק מי שיש לו קשר אמיתי לדיני עבודה ודיני שכר. לצד עורכי דין, כלכלנים, חשבי שכר, מבקרי פנים, הרי שגם רואי חשבון נמצאים ברשימה.

כמו שאנחנו יכולים להבין, יש מצבים בהם עסקים יעדיפו להחזיק רואי חשבון שישמשו גם כבודקי שכר, בוודאי אם מדובר בעסק קטן, אז אין טעם להחזיק שני גורמים שיעסקו בתחום. מצד שני, אם מדובר בעסק גדול, עסק שמעסיק כמות גדולה של עובדים, אז ייתכן שלצד רואי חשבון, יועסק גם בודק שכר, שלא יהיה בהכרח רואה חשבון, הוא יכול להיות מבקר פנים או חשב שכר, ואלה יעבדו בשיתוף פעולה. בכל מקרה, בודק שכר שמבצע את הבדיקות אודות השכר לא יכול להיות קשור אלינו או לחברת הקבלן ממנה אנחנו שוכרים עובדים.

מי צריך בודק שכר

צריך להדגיש, כל עסק בצורה כזו או אחרת צריך להעסיק בודק שכר. כל עסק שמעסיק עובדים. אך כאמור, יש עסקים שיעדיפו להעסיק רואי חשבון או מוסמכים אחרים בתחום של הנהלת חשבונות, אשר יוכלו לבצע את כל העבודה בהקשר הכספי ובפרט את כל מה שקשור למשכורות.

בודק שכר הוא מי שאחראי לבדוק את תנאי השכר של העובדים, לוודא שהם מקבלים את מה שמגיע להם על פי החוזה ועל פי החוק, כולל בהיבטים הסוציאליים הרחבים, כלומר, ימי חופשה, ימי מחלה, פנסיה וכדומה. התפקיד הוא משמעותי, מאחר ואם העסק עובר על החוק, לא מבצע אותו כלשונו, הוא עלול לספוג עיצומים כלכליים מטעם משרד העבודה, והוא יכול להיפגע מכך קשות, הן בהיבט הכספי והן בהיבטים אחרים, כולל היבטים תדמיתיים.

לכן, יהיה חשוב מאוד לעסקים להעסיק משרד רואי חשבון המומחים לבדיקות שכר או בודקי שכר מוסמכים שמגיעים מתחומים אחרים, לצד רואי חשבון שיהיו אחראים על כל הנושא הכספי, כולל הנושא של המשכורות.