עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

חברת ניהול נכסים

ניהול נכסים הוא שירות שאותו יכולה להציע רק חברה מקצועית שיש לה היכרות עם ענף הנדל”ן. על בסיס ההיכרות עם ענף הנדל”ן, השירות העיקרי של חברת ניהול נכסים הוא ניהול בפועל של נושא ההשכרה. ברוב המקרים, זה אומר שהשירות כולל איתור שוכרים, השכרה של הנכס, גבייה של דמי השכירות, טיפול בתקלות, פרסום בערוצי השיווק והתקשורת, תחזוקת פנים הנכס, ניסוח חוזה השכרה, ייעוץ מס למשכיר וכן הלאה.

במילים אחרות, חברת ניהול נכסים מבצעת את הטיפול בנכס במקום הבעלים. בתמורה לשירות הזה גובה חברת ניהול נכסים עמלה מסוימת, שנקבעת מראש ובשיתוף פעולה בין הצדדים המעורבים. פיכך, מי שרוצה להפיק תשואה גבוהה מנכס שיש בבעלותו צריך להיכנס לעובי הקורה ולהכיר לעומק את השירות של חברת ניהול נכסים.

יתרונות חסרונות של חברת ניהול נכסים

היתרון הכי גדול של חברת ניהול נכסים הוא שבאמצעות השירות שלה בעלי הנכס לא צריכים להתעסק עם השוכרים. מהרגע שבו בעלי נכסים מתחילים לשלם על השירות של מנהל נכסים מקצועי, כל כאב הראש עובר אליהם ודמי השכירות הופכים להיות הכנסה פאסיבית.

שנית, מנהל נכסים דואג שהדירה לא תעמוד ריקה כי יש לו אינטרס שהבעלים ישכירו אותו. בגלל שחברת ניהול נכסים גובה את התגמול שלה על בסיס עמלה, נוצר מצב שבו גם לה וגם למשכיר יש אינטרס משותף. זה מה שגורם לכך שדירות שמנוהלות על ידי חברה מקצועית בדרך כלל לא עומדות פנויות זמן רב.

מנגד, יש גם חסרונות לחברת ניהול נכסים. קודם כל, העלות של העסקת מנהל נכסים עלולה לפגוע בתשואה. אם התשואה ממילא נמוכה, יש לבחון לעומק את הנושא של יתרונות חסרונות ולהתייעץ לגבי עלויות עם אנשי מקצוע. חוץ מזה, שירות חיצוני של ניהול ואחזקת נכסים מונע מבעל הנכס להישאר עם אצבע על הדופק בכל מה שנוגע למצב האמיתי שלו.

החדשות הטובות הן שאפשר להתגבר על החסרונות ולהישאר רק עם היתרונות של חברת ניהול נכסים. אם רוצים לעשות את זה, צריך להשקיע קצת זמן בהשוואה בין שירותי ניהול ואחזקת נכסים ולבדוק מה כולל ליווי משקיעים ושוכרים פוטנציאליים.

עלויות, ליווי משקיעים ובחירת שירותי ניהול ואחזקת נכסים

רוב החברות שמספקות שירותי ניהול ואחזקת מבנים בישראל גובות עמלה שעומדת על סביב חודש שכירות. אם רוצים למנוע עלויות נוספות, צריך לוודא שהעמלה כבר כוללת בתוכה את דמי התיווך ושהחברה לא גובה עמלת תיווך מהדיירים – כי אחרת היא עלולה לעמוד בפני תביעה של נאמנות כפולה.

לסיכום, ליווי משקיעים ובחירת שירותי ניהול ואחזקת מבנים הם שירותים שאותם צריך לבחון לעומק. אם המשקיעים צריכים ליווי כדי לאתר שוכרים, סביר להניח שחברה מקצועית שמתמחה בשירותי ניהול נכסים תשיג עבורם המון יתרונות ותייצר הכנסה פאסיבית גבוהה.