עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

חימום רצפתי יתרונות

חימום רצפתי יתרונות

חימום תת רצפתי הולך וצובר תאוצה. הוא חסכוני, מפיץ חום איכותי ומחזיק מעמד הרבה שנים. הוא מבוסס על העובדה הפיסיקלית כי חום עולה למעלה, ולכן אם מחממים מתחת לרצפה, אפשר לחמם כך את כל הבית. חשוב לומר כי התקנה של חימום כזה, נעשית בתכנון מראש. אם למשל אתם בונים בית או משפצים, יש להתקין אותו לפני שעושים את הריצוף. 

אם משווים חימום רצפתי לאמצעי החימום האחרים, הרי שמדובר באמצעי זול יחסית, באיכות חימום טבעית, לא כמו החום המייבש של המזגן. חום יותר טבעי ונעים. חימום רצפתי יש משני סוגים: חימום תת רצפתי מבוסס על חשמל או מבוסס על מים. הוא מאפשר לווסת את החום בכל חדר בבית, באמצעות תרמוסטט.

 

חימום רצפתי על מים 

חימום רצפתי על מים, כולל התקנה של מערכת צינורות איכותיים על שכבת בידוד ומתחת למרצפות. את המים האלה מחממים וכך החום עולה למעלה. הצנרת עשויה מכמה שכבות איכותיות שמאפשרות זרימה רצופה ללא נזילות. 

חימום תת רצפתי על מים יותר יקר מחימום על חשמל. הסיבה לכך היא חומרי הגלם, ההתקנה המסובכת עצמה משאבת החום ועוד. הצנרת אותה מניחים היא איכותית ומיוחדת, משום שהיא צריכה להחזיק מעמד הרבה שנים, וחלילה וחס שלא תיפגע ותתחיל לנזול. הצינורות אינם מחוברים זה לזה או מולחמים, זה חייב להיות צינור אחר ארוך ושלם ומכאן המחיר. בנוסף בגלל שהצינורות בעצם עשויים מצינור אחד ארוך ואיכותי, אין חשש לחימום תת רצפתי נזילה וזה נדיר מאוד.

בדרך כלל כל חברה שמתקינה חימום רצפתי על מים, נותנת עשר שנים אחריות.

 

חימום רצפתי עלויות

חימום רצפתי על מים עלויות, נחלק לכמה מרכיבים. מחיר התקנת כל המערכת והמחיר של התפעול שלה. התקנת חימום רצפתי על מים בשטח של כ-100 מ”ר יכול לעלות בין 19,000 ל-25,000 ₪, תלוי בסוג חומרי הגלם ובאיכות הצינורות. אבל מדובר על השקעה לטווח ארוך שמחזירה את ההשקעה שלה. היא אמורה להחזיק הרבה מאוד שנים.

מחיר התפעול הוא בטוח יותר זול משמעותית מכל אמצעי חימום אחר קיים. את המים בצינורות מחממים באמצעות משאבת חום, שצריכתה היא כ-2 כ”ס של מזגן. כלומר לבית של 100 מ”ר אתם תשלמו בין 450-600 ₪ בחודש כולל המים.

העלויות הזולות של חימום תת רצפתי, יחד עם התועלות האחרות, הפכו את המערכת הזו למבוקשת מאוד בכל מיני מקומות בארץ, ובעיקר במקומות קרים.