עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

חתונה DYI – עשינו זאת בעצמינו או שלא…

בשנים האחרונות אפשר לראות יותר ויותר זוגות שבוחרים להפיק בעצמם את אירוע החתונה. האתגר הזה יכול להוסיף הנאה וטאצ' אישי לאירוע עצמו, אך באותו הזמן גם יכול לגרום ללחץ מיותר ותוספת של עוד משימות, על המשימות הרבות שכבר קיימות לזוג המתחתן.
ישנן משימות שעדיף להשאיר לאנשי מקצוע, ובכך לחוות את החתונה בצורה הנעימה ביותר.

הפקה
קחו מפיקה מקצועית שתארגן ותנהל את האירוע. זה יעשה את ההבדל בין אירוע מתוקתק, מזמין ומדוייק לבין אירוע הרבה פחות מאורגן. מפיקה טובה תצעד איתכם בכדי להראות לכם את הדרך ולהנחות, ובכדי להשגיח עליכם שלא תיפלו, אך החשוב מכל, תלווה, תעזור, ותהיה שם איתכם ובשבילכם! אם אתם רוצים לחסוך, לפחות קחו הפקה ליום האירוע בלבד.

אוכל
אם מחליטים לעשות חתונה חברתית בבית או בטבע, בה כל אורח מביא מטעמים לטובת האירוע, הבאת קייטרינג חיצוני לא תמיד נחוצה. אולם, רוב החתונות נערכות במקומות מסודרים לקיום אירוע ולא כל מקום יאשר הבאת אוכל בייתי משלל סיבות. אם בחרתם להגיש אוכל בוטיק\בייתי ולהביא מטעמים או קינוחים אישיים, יש לוודא מול מקום האירוע שהדבר אפשרי.

עיצוב שיער ואיפור
לעצב שיער ולהתאפר לבד ביום החתונה זו משימה לא פשוטה, גם אם את מאוד מוכשרת וגם אם התאמנת ימים ושעות רבות. אבל בהחלט משימה אפשרית בעזרת חברות ואחיות שיוכלו לעזור לך בכך. אם בכל זאת החלטת על אשת מקצוע ואם את רוצה לחסוך, מצאי ספק שתוכלי להגיע אליו. לרוב, זה זול יותר ממעצב/ת או מאפרת שמגיע/ה אליך.

מוזיקה
כמה קל ופשוט נראה לנו נושא המוזיקה בחתונה…רק לבחור את הפלייליסט הנכון ולדאוג לציוד הגברה…אז רק שתדעו שלדי.ג'י יש ערך מוסף גדול בהרבה. די.ג'י מוריד ממכם את כל ההתעסקות הטכנית, אבל גם "מרגיש" את האווירה בחתונה ויכול לשנות את המוזיקה אם במקרה מרגיש שהשירים שנבחרו אינם עושים את העבודה. אם בכל זאת החלטתם לעשות את המוזיקה בחתונה לבד, תדאגו שיש חבר שיישאר באזור ציוד ההגברה לכל מקרה.

צילום
לפני שאתם נכנעים לנושא התקציבי ונותנים לחבר או בן משפחה לצלם, זכרו שהאירוע הזה לעולם לא יחזור והתמונות הן המזכרות היחידות (למעט הזכרונות) שנשארות. ניסיון בצילום אירועים הוא קריטי – צילום נכון של הפריטים, תאורה נכונה, הדיוק, זוויות צילום ועוד. בנוסף, אם חלילה, התמונות לא ימצאו חן או ייגרם להן נזק, קשה מאוד להאשים ולתבוע מישהו קרוב שעושה לנו טובה.

פרחים
את סידורי הפרחים יש להכין בסמיכות לאירוע, ביום האירוע עצמו. לא כל מה שנראה פשוט להכנה הוא אכן כזה. יש להכיר את הטרנדים באותה התקופה, ואת עולם הפרחים בכדי לדעת איזה פרח מומלץ לשלב באירוע, אופן הפריחה והפתיחה שלהם, כמה זמן הם מחזיקים מעמד, אופן חיתוך הגבעולים וכדומה. חוסר ידיעה יכול להוביל לעבודה מרובה ולתוצאות עגומות. 

בפלטפורמת WedUs תמצאו מגוון שירותים חינמיים שיעזרו לכם לעשות דברים בעצמכם, ויוזילו לכם חלק מעלויות החתונה.