עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

טיפול בחרדות

התקף פאניקה

פחדים? או חרדות?

לחצים או משברים?

יש הבדל משמעותי מאוד בין צמדי המילים הללו שאזכרנו.

במהלך החיים שלנו כבני אדם אנו מתמודדים עם בעיות רבות, חלקן קשות מאוד חלקן פשוטות מאוד, הבעיות אמנם מטופלות כל אחת בדרך אחרת אך המאפיינים שלנו לגישה הנכונה להתמודדות עם החיים היא אחת, התקף פאניקה היא לא אחת מהן.

התקף פאניקה יכול אמנם לסייע לנו מאוד לפרוק צרחות מהגרון, להזיע מאוד ואף להסמיק מרוב חרדה ותסכול, אך בשורה התחתונה, הוא לא יכול לקדם אותנו לשום מקום.

התחלת טיפול בחרדות

הדרך הנכונה והבלעדית להתמודדות עם משברים היא מחשבות שקולות ומאוזנות, בנייה נכונה של חוט המחשבה, שכלתנות ולעיתים אף ניתוק מהרגש.

כל זאת כמובן כהתחלה ראשונית, לאחר מכן יש לשלב בצורה חכמה ונבונה את הרגש הנכון, אחרי שהשכל שלנו בורר היטב אלו תחושות נכונות ותקינות ומה למעשה אינו תקין ואינו הגיוני למעשה ומאלו רגשות אנו חייבים להתרחק ואף לבטל ממחשבתנו וליבנו.

התקף פאניקה הוא הביטוי העצמתי ביותר לכל מה שקשור להתמודדות לקויה, אם היינו חושבים על מצב שבו האדם מאבד את צלמו ונראה כמו אחת החיות ללא הבדל כלשהו, היינו מתארים מצב בוא יש התקף פאניקה. התקף פאניקה נובע בדרך כלל מחרדה עצומה למצב כלשהו, מצב בוא אנשים רגילים היו מגיבים בצורה הכוללת פחד כלשהו או לחץ מה, אך בשום פנים לא חרדה איומה, חרדה היא בעיה איומה.

ההבדל בין חרדה או כעס בלתי נשלט לבין התמודדות נכונה על ידי תחושות בריאות של פחד או צער  היא החוט המחשבתי והקיפאון, בעוד שהחרדה מקפיאה את האדם ולא נותנת לו לפעול בצורה מחושבת, הפחד יכול להניב דברים טובים מאוד, באמצעות פחד ניתן להגיע לשיאים חדשים של הישגים, לעומתו החרדה רק משתקת ורומסת כל יכולת התנהלות תקינה, ולעיתים גורמת לאסונות כבדים.

טיפול בחרדות מומלץ מאוד כיום למי שסובל מבעיות של התקף חרדה לעיתים קרובות ואף רחוקות לפעות באמצעות דרכים טבעיות באמצעות צמחי מרפא וכדומה או באמצעות טיפול מסודר אצל גורם מוסמך כמו בשיטת עין הבדולח על מנת להעלים את התופעה ולסייע לו לנהוג אחרת בעת משבר, חרדה, לחץ או כעס.

רפואה טבעית