עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

טיפים לרכישה והתקנה של דוד חשמל

דוד חשמל הוא מיכל שבו מצוי גוף חימום אשר תפקידו לחמם את המים לצרכים השונים של בני הבית  – לרוב עבור שימוש במקלחת או מים חמים זורמים בברז. בעוד שדוד שמש מבסס את חימום המים על ניצול אנרגיית השמש, הרי שדוד חשמל מפיק מים חמים באמצעות גוף חימום חשמלי המצוי בו. וזו גם הסיבה ששימוש בדוד שמש מביא לחסכון בחשבון החשמל. שימו לב שגם דוד שמש לרוב משולב גוף חימום חשמלי, אשר משלים את חימומם של  המים במידה ולא היו במהלך היום מספיק שעות אור וחום לניצול אנרגיית השמש.

נפח הדוד 

דודי חשמל מצויים בשוק בכמה גדלים עיקריים – הקטנים ביותר הם בעלי נפח טנק  30 ליטר, ולאחר מכן 45 ליטר ו-60 ליטר, המידה הבא הנפוצה היא  80 ליטר ומידות גדולות יותר הן  נפח טנק של 120 ליטר ושל 150 ליטר כאשר הנפחים הגדולים ביותר הם 200 או 300 ליטר. בכדי לדעת מהו נפח הדוד האידיאלי עבורכם ישנו כלל אצבע של מספר הנפשות בבית כפול 30 ליטר.

גודלו החיצוני של הדוד

למרות שכביכול מה שקובע את גודלו החיצוני של  הדוד הוא נפח הטנק שלו הרי שגם כאן יש הבדלים. טרם הרכישה, השוו את הגובה והקוטר של הדגמים שונים שסימנתם לעצמכם כמועדפים – לא תמיד עבור נפח טנק זהה הקוטר וגובה יהיו זהים גם כן, והדבר משתנה בין ספקים שונים. חשוב לערוך בדיקה ולרכוש דוד חשמל אשר  מידותיו “מתיישבות” בצורה הטובה ביותר עבור המיקום שאתם מייעדים עבורו.

מיקום הדוד בבית 

ומכאן מגיעים לנקודה חשובה והיא – היכן כדאי למקם את הדוד. פעמים רבות אנחנו ממקמים את הדוד כתלות באילוצי מקום ושטח בבית, ואין לנו יותר מדי אפשרויות בחירה. מה שכן, הקפידו על כך שדוד החשמל יהיה קרוב עד כמה שניתן לברזים – כדי לחסוך בצריכת מים. דבר חשוב נוסף הוא שהדוד ימוקם בצורה אנכית ולא אופקית. דוד “שוכב” הוא דוד שאוגר בצורה הרבה פחות טובה את המים החמים שבו, והדבר יבוא לידי ביטוי בחשבון חשמל גבוה יותר.

בחירת מתקין הדוד

ולפני הכול חשוב מאוד להזמין את שירותיו של מתקין דוד מוסמך ובעל ניסיון. היצרניות השונות מציעות  לצד רכישת דוד חשמל גם הזמנת התקנה של מתקין מוסמך מטעמן. תוכלו לבחור באופציה הזו או להזמין מתקין באופן נפרד. כך או אחרת יש לקחת את שירותיו של מתקין מוסמך  ובעל ניסיון, ורצוי גם כזה שיש עליו המלצות.

תגיות: