עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

ייבוש מים כלואים מתחת לרצפה באמצעות מכונת ייבוש מקצועית

מהם הסימפטומים לכך שיש לכם מים כלואים מתחת לרצפה? ישנו כמובן הגורם החיצוני. אם אתם יודעים שחוויתם נזילה בה הרצפה ספגה הטחת מים ללט שליטה, או שהילדים שיחקו בתוך המבנה עם אקדחים ושקיות מים, כמובן שיש חשד סביר לכך שהרצפה רטובה גם מבפנים ולא רק מבחוץ. אבל ישנם גורמים שלא תלויים בהכרח בכם. ישנן כל מיני סיבות להיווצרות הרטיבות, בעקבות תהליכי עומק איטיים שיצרתם בעבר: משטחי מטבח או מקלחת שנהגתם להרטיב בשוגג על אף שהם לא צריכים היו להיות רטובים, למשל. אם אתם מזהים כתמי עובש וריחות לא נעימים מכיוון הרצפה, כנראה שהיא ספגה רטיבות פנימית. ניפוח הבלטות ועיקומן גם כן מעיד על כך. מה עושים? פונים לשירות ייבוש מבנים מקצועי.

חשוב לוודא שנערכת בדיקה בטרם הייבוש

לא כל סימפטום שנראה כמו רטיבות מבפנים הוא אכן רטיבות מבפנים. יכול להיות שמדובר רק ברטיבות מקומית, ואם היא לא עמוקה, נותר רק להוציא את הבלטה הסוררת, לנקות מה שיש בפנים ולהחזיר. אבל אם כן מדובר על רטיבות פנימית כמובן שהמענה צריך להיות מורכב יותר ולהתבסס על ייבוש. לכן, חשובה מאד הבדיקה בטרם היציאה לדרך.

לקיחת דגימה ממצע הרצפה – מהות הבדיקה

הדגימה היא דגימה של חול או חצץ, המהווים את מצע הרצפה. אם יש לכם מצע חצץ (שומשום), שיעור הרטיבות בבדיקה צריך להיות 3% ומעלה כדי להסיק שישנה רטיבות במבנה. אם יש לכם מצע חול, שיעור הרטיבות בבדיקה צריך להיות 6%. הדגימה נלקחת למעבדה מקצועית לצורך אבחון זה.

ייבוש מים לאחר הצפה

ביצוע הייבוש בפועל

הייבוש נעשה באמצעות חיבור מכונת ייבוש לרצפה. החיבור נעשה בשני שלבים. בשלב הראשון קודחים 1 צול (5 ס”מ) בנקודות עיגון ברצפה, אליהן משחילים את הצינורות של מכונת הייבוש. הם נעטפים בבאנדים סופגי מים בתחתית כדי לבסס חיבור יותר יציב. לאחר מכן, הייבוש מתחיל כשהמים נשאבים דרך הצינורות שחוברו.

OmegaDry – ייבוש תת רצפתי וייבוש מבנים שניזוקו ממים פנימיים

בחברת OmegaDry מספקים ללקוח פתרונות ייבוש עקב רטיבות בתוך המבנה שלו. בין אם מדובר במשרד או בביתך הפרטי, אל תישאר אדיש. אם למדת במאמר זה לזהות חשד לרטיבות והוא אכן מתממש, קרא לחברת OmegaDry ייבוש תת רצפתי וייבוש מבנים למתן מענה מלא.

קראו גם: ייבוש חול רטוב מתחת לריצוף