עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

כאבי גב וטיפול טבעי בדיקור סיני

אין ספק שאחד הכאבים הכי משמעותיים, הכי עזים, שאנחנו יכולים לחוש והם יכולים להשפיע על שגרת ואיכות החיים שלנו, הם כאבי גב. בכל גיל, ובפרט החל מגיל ההתבגרות והלאה, אנחנו יכולים להרגיש כאבים באזור הגב, בין אם זה באופן קבוע ובין אם זה באופן זמני, ואלה יכולים להשפיע באופן מהותי על התפקוד שלנו.

כאבי גב יכולים לנבוע מסיבות שונות. הם יכולים לנבוע בגיל צעיר מהתפתחות של הגוף, הם יכולים לנבוע מיציבה לא נכונה, נשיאת משקלים כבדים, הליכה לא ישרה, תנועות חדות שביצענו, שינה עם מיזוג אוויר ומסיבות רבות נוספות. אך אם תשאלו מומחים בדיקור סיני, הם ידעו לומר, שזה לא נובע אך ורק מסיבות פיזיולוגיות, כפי שאנחנו נוטים לחשוב, אלא במקרים רבים זה יכול לנבוע גם מסיבות נוספות, קרי סיבות פנימיות, נפשיות.

מטפל בדיקור סיני, שואב את עקרונות הטיפול אותו הוא מבצע מהרפואה הסינית העתיקה, זו האמינה בשילוב שבין הגוף לנפש, באיזון שביניהן. הנחת היסוד היא, שאם אנחנו חווים כאב פיזי מסוים, עלינו לחפש את הפתרון לכאב לא רק בטיפול פיזיולוגי או באלמנטים שירגיעו את הכאב עצמו, אלא באופן רחב יותר, עלינו לחפש את הפתרון גם בתחושות הפנימיות שלנו, במה שאנחנו חווים מבחינה נפשית. במילים אחרות, יש להתמודד עם מה שעוברים בחוץ, גם עם מה שאנחנו עוברים בפנים.

טיפול בכאבי גב דרך הדיקור הסיני, נועד לשחרר את תחושת הלחץ, המתח שאנחנו חווים בגוף. למשל, אם אנחנו חשים תחושת כאב בגב תחתון, סימן שאנחנו חווים לחץ מסוים, ואם אנחנו חווים תחושת כאב בגב העליון, ייתכן שזה נובע ממתחים או מסיבות אחרות, שאומנם באות לידי ביטוי באופן פיזי, אך הן נובעות מסיבות אחרות, פנימיות.

כיצד מתבצע הטיפול ואצל מי

טיפול בדיקור מתבצע על ידי מטפלים מוסמכים, דוגמא שגי היימר אשר מספקת טיפולי דיקור סיני בראשון לציון במגוון רחב של בעיות שונות, כולל כאבי גב, כאשר, הטיפול מתבצע לאחר אבחון מדויק ומלא של המטופל או המטופלת, ובהתאם למצבם הפיזי והנפשי.

צריך להדגיש כאן, שהטיפול לא נעשה רק פעם אחת. במקרים רבים יש לחזור עליו מספר פעמים עד שהגב משתחרר, האנרגיות משתחררות וחוזרות לזרום בצורה רגילה, מה שמצמצם ואך מעלים את תחושת הכאב. הטיפול מתבצע באמצעות מחטים קטנים באזורים מסוימים, כולל באזור הגב, מתוך כוונה לשחרר את הלחץ הפנימי שהגוף נושא ומקרין אותו החוצה, דרך אותם כאבים בגב.

הטיפול כשלעצמו איננו כואב, לא מדובר במחטים עבים וקשים, עם זאת צריך להיות מאוד סבלניים, צריך לקחת בחשבון שזה תהליך, שבסופו של דבר יביא לפתרון ויאפשר לחזור אל שגרת החיים וליהנות מאיכות חיים הרבה יותר טובה.