עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

כאבי רגליים בהליכה

כאבי רגליים בהליכה יכולים להעיד על עומס יתר ועייפות, או חלילה על מחלה קשה. 50-90% מהסובלים מכאבי רגליים לא מדווחים על כך לרופא ומקבלים זאת כחלק מתהליך של הזדקנות, עייפות ועוד.

יש כמה סיבות לכאבי רגליים בזמן הליכה. זה יכול להיות בגלל חבלה או פציעה, נעילה של הברכיים, עודף משקל, חסר של פעילות גופנית ועוד.

גמישות יתר גם היא גורמת לעתים לפציעה. תנועה לא נכונה עלולה לגרום לכך שמנח הרגל לא יהיה נכון, אפשר חלילה למעוד או למתוח את הרצועות.

פציעה או חבלה שקיבלנו גורמת לכך שאנו נפעיל עומס על רגל אחת ואז היא תתחיל לכאוב. גם נעילה של הברכיים או הטיה של האגן בעמידה עלולה לגרום למצב של כאבי רגליים בהליכה.

כאבי רגליים בזמן הליכה: עודף משקל ותנועה לא נכונה

עודף משקל עלול לגרום לעומס על המפרקים וזה עלול להוביל לשחיקה ולכאבים. תנועה לא נכונה עלולה להוביל לשחיקה של איבר, לחץ ועוד. גם חוסר של פעילות גופנית עלול לגרום לתחושה של כאבי רגליים בזמן הליכה שנובעים מחוסר פעילות.

אם נאמן את השרירים שלנו, הם יתחזקו. אז התנועה תהיה יותר קלה לנו והשרירים ידעו לעשות את מה שהם למדו. תרגול לחיזוק העצם, או השרירים גורמת לגוף שלנו לתפקד נכון, אבל אם אנחנו בחוסר של פעילות גופנית ופתאום אנו מתחילים להתעמל, אנו עלולים לבצע תנועה לא נכונה, השריר עלול להיתפס ואז נרגיש כאבי רגליים בזמן הליכה עד שהשריר ישתחרר.

מהו מרכז הכובד שלכם?

חשוב לדעת כי מרכז הכובד והיציבות בגוף שלנו מסתמך על השרירי “הרחב בטני”. הוא גם שומר על האיברים הפנימיים ובאימון מתון עשוי גם להפחית כאבים בגב התחתון. כאשר סובלים משרירי גב חלשים, זה עלול להשפיע על הגפיים מכיוון שהעצבים עוברים בחוט השדרה. שרירי גב חלשים חייבים לחזק. כאשר הם חולשים נחוש זאת גם בכאבי רגליים.

גם מנח כף הרגל חשוב לנוחות הגוף. כל הגוף נשען על כפות הרגליים ולכן אם אנו מניחים אותן לא נכון, בהמשך נחוש בכאבי ברך, חוליות הגב ועוד.

אנשים הסובלים מפלטפוס חשים כאבי רגליים בזמן הליכה. פלטפוס הוא מצב שכף הרגל ישרה לגמרי ואין לה שקערורית. כיוון שכך הרגל נוחתת ישר וחוטפת זעזועים, ואין מה שירכך את הזעזוע ולכן אנשים שסובלים מפלטפוס מרגישים כל העת כאבים ברגליים בזמן הליכה ואחריה גם בזמן מנוחה.