עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

כדאי לחסוך עלויות של מצבר עם רכישת מצבר משומש?

כשם שאתם יכולים כיום להחליט האם לרכוש רכב חדש או רכב יד שניה, כך אתם גם יכולים לבחור האם לרכוש מצבר לרכב שכבר נעשה בו שימוש או מצבר חדש לחלוטין. מומחי המצברים בחנויות המובילות ישמחו להתאים לכם את המצבר ההולם ביותר את הצרכים שלכם, כאשר לא אחת המצבר המתאים הוא דווקא זה המשומש. אם כן, האם כדאי מראש לדבוק במגמה חסכונית יותר ולרכוש מראש את המצבר המשומש? לא תמיד.

 

היתרון: חיסכון כספי משמעותי

כשאתם רוכשים מצבר לרכב שכבר נעשה בו שימוש אתם כמובן נהנים מהיתרון הכלכלי המובהק. מוצרים חדשים הם תמיד יקרים יותר, בעוד אלו המשומשים זולים בעשרות אחוזים. החיסכון הכספי שלכם רלוונטי רק במקרים בהם המצבר שהותאם לכם הוא המצבר המשומש. כל עוד הומלץ לכם ללכת על מצבר חדש ובכל זאת בחרתם במשומש, סביר כי לא תיהנו מכל יתרון שכזה שכן צפוייה לכם הוצאה נוספת בדבר תיקונים או החלפת מצבר לרכב ממש בקרוב.

 

החיסרון: חיי המצבר מוגבלים

החיסרון של מצבר לרכב שנמכר בשוק היד השניה הוא כמובן חייו המוגבלים. המקרים בהם יומלץ לכם לרכוש מצבר שכזה הוא רק לאחר שיובהר לכם כי המצבר אינו עתיד לשרת אתכם לשלוש שנים, אלא לפרק זמן קצר הרבה יותר. מצד אחד מדובר על חיסרון, אך מצד שני עבור אלו הזקוקים לפתרון זמני בלבד הרי שלא מדובר על חיסרון כלל ועל כן מומלץ לרכוש את המצבר. כל שנותר הוא להבין מה הם המקרים הקלאסיים בהם מומלץ לרכוש מצבר לרכב בשוק היד השניה.

 

באילו מקרים כדאי לרכוש מצבר יד שניה?

ישנם כמה מקרים קלאסיים המאפיינים את הרכישה של המצבר המשומש. ראשית, אם יש ברשותכם כעת רכב פרטי בשימוש שלכם שאתם עתידים להחליף בקרוב, אין כל סיבה לרכוש מצבר חדש במחיר מלא, אלא תוכלו לרכוש מצבר משומש בעלות נוחה. מקרה נוסף הוא המקרה בו אתם נוהגים על רכב חברה. אם נתקעתם בלי מצבר ואתם זקוקים לפתרון מיידי עד לקבלת אישור לרכישת מצבר חדש, תוכלו לרכוש את זה המשומש וליהנות מפתרון זמני ואיכותי.