עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

כוסות רוח 

השימוש בכוסות רוח החל, ככל הנראה, במזרח הרחוק לפני מאות שנים רבות. בעזרת טכניקה מסורתית זאת ניתן להקל על כאבים ועל סימפטומים נוספים. מדובר בטיפול בעל נקודות דמיון מסוימות לדיקור סיני, אלא שבמקום שימוש במחטים נעשה שימוש במעין כוסות. את הכוסות הללו מניחים בנקודות רצויות, לפי טיב הבעיה, תוך שימוש ביניקה (בשל ואקום) – כלומר העור נשאב לתוך הכוס. המטפל הוא זה שמחליט היכן להניח את הכוס ובאיזו עוצמה תונח הכוס. הטיפול איננו כואב, נעשה בצורה עדינה וישנם מטופלים שאף שואבים ממנו הנאה.

מטרת הטיפול בכוסות רוח

בערת היניקה של כוסות הרוח מייצר המטפל איזון של אנרגיית החיים בגוף. אותה אנרגיה שהסינים מכירים בשם צ’י. הפעולה מנקה את הגוף, מאזנת מבחינה אנרגטית, מקילה על זרימת הדם. טכניקת טיפול זאת יכולה להיטיב עם כאבים ומחלות אורתופדיות. ניתן לשחרר שרירים כואבים, לטפל בכיווצים. הטיפול יעיל גם נגד דלקות, כאבי ראש, חום, צינון ושפעת, חולשה של הגוף. בעזרת כוסות רוח ניתן לסלק רעלים, להרגיע מצבי מתח או חרדות.

כמה מילים על אופן הטיפול

על מנת ליצור את הוואקום עבור כוסות הרוח, המטפל מצית את החמצן שבתוך הכוס (שימוש בלהבה). מיד אחר כך, בצורה מהירה ומדויקת, מניחים את הכוס בדיוק במקום הרצוי מעל העור. הטיפול לא כולל מגע עם חום ואת הכוס משאירים למספר דקות במקומה על הגוף.