עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

כיצד לבחור פסיכולוג בתל אביב?

בחירת פסיכולוג בתל אביב

קבלת טיפול פסיכולוגי לרוב איננה ניתנת בכפייה, כפי שרבים נוטים לשער מסדרות וסרטים כאלו ואחרים. ברוב המוחלט של המקרים, הרי שמדובר באדם אשר הגיע למסקנה כי איננו מסוגל עוד להתמודד עם רחשי לבו, וכי עליו לקבל כלים לצורך התמודדות נכונה ומתונה יותר.

כאשר ציפור הנפש איננה יודעת מרגוע, הרי שרחשיו הפנימיים של האדם, גם אם אינם מתבטאים כלפי חוץ, עלולים להוביל לירידה משמעותית באיכות החיים, ובמצבים דוגמת דיכאון אף לירידה מוחלטת בתפקוד.

מאמר זה עוסק בבחירת פסיכולוג בכלל ובתל אביב בפרט. מדוע? כיוון שההחלטה לגשת לטיפול אצל פסיכולוג כרוכה בין היתר בהבנה כי אין מדובר במפגש חד-פעמי, כי אם בסדרה של מפגשים שלעתים יכולים לארוך מספר חודשים, ולעתים אף שנה ומספר שנים.

מדוע תל אביב? לאור העובדה כי בעיר ניתן למצוא שפע של פסיכולוגים. אז כיצד נדע מיהו איש המקצוע הנכון ביותר עבורנו?

תחום התמחות

כל פסיכולוג יכול לתת את השירות המצופה ממנו ולספק כלים להתמודדות נפשית. אך כדאי לדעת כי פסיכולוגים שונים מחזיקים בהתמחויות שונות. כך לדוגמה, ישנם פסיכולוגים המעניקים כלים נכונים להתמודדות עם טראומה דוגמת טיפול SE וטיפול EMDR. מן העבר השני, ישנם פסיכולוגים שתחום התמחותם הוא בהתמודדות עם כאב, בעיות שינה או התמודדות נפשית עם מחלות קשות.

הקפידו לבחור בפסיכולוג שמציג באופן נקודתי את תחום ההתמחות שלכם. באם וכבר הגעתם לשיחה עם פסיכולוג שאיננו מציע את התחום המבוקש, נסו לברר עמו אם ישנה המלצה מקצועית.

פסיכולוג? או אולי פסיכולוגית?

עם מי אתם חשים יותר בנוח? האם פסיכולוגית בתל אביב תעניק לכם את הסביבה הנוחה ביותר לשיחה? או שמא פסיכולוג?

זכרו כי מפגשים עם איש בריאות הנפש הם אינם פשוטים, ובמהלכם אתם יוצאים למסע אל תוככם. במסע זה לא אחת, תרגישו צורך לפרוק ולספר מעללים ואירועים שאינכם חשים בנוח לחשוף בפני כל אחת ואחד.

על כן, הבחירה בפסיכולוג או שמא פסיכולוגית יכולה להיות מאוד אישית ולספק עבור המטופל את התוצאה הנכונה ביותר.

מיקום הקליניקה

האם תרגישו בנוח להגיע עד לפסיכולוג שבחרתם? או שמא הדרך אליו תהיה ארוכה ולעתים תוציא לכם את החשק ותגרום לכם לדחות עד למפגש הבא?

זכרו כי טיפול פסיכולוגי הוא תהליך ארוך וממושך, ולכן הוא מצריך התמדה ונחישות. אם המרחק של הפסיכולוג עליו המליצו לכם, הוא איננו סביר ואינכם סבורים כי תתמידו, מומלץ להמשיך בחיפושים ולתור אחר איש מקצוע אשר נגישותו אליכם היא קרובה ונוחה הרבה יותר.