עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

כמה עולה השתלת שיער?

מחיר השתלת שיער הינו משתנה ותלוי בפרמטרים שונים, כגון:

בדרך כלל ישנו הבדל במחיר כתלות האזור ממנו מוציא הרופא את הזקיקים להשתלה, זקיק הנלקח מחלקו האחורי של ראש המטופל לעומת מחיר של זקיק הנלקח מאזורים אחרים. לדוגמא: זקיקים מזקן המטופל, זקיקים מבתי השחי של המטופל, זקיקים ממפשעות המטופל או זקיקים הנלקחים מאזור החזה לצורך ביצוע ההשתלה בחלקו הקדמי של הראש.

האם השתלת שיער יקרה יותר היא בהכרח טובה יותר?
חד משמעית התשובה היא לא!

השתלת שיער המבוצעת בישראל למשל, הינה ברוב המקרים יקרה יותר מאשר ביצוע השתלת שיער בחו"ל וזאת ללא קשר למומחיות הרופאים בארץ. מחיר השתלת שיער בארץ הוא יקר יותר מביצוע השתלת שיער בחו"ל מסיבה פשוטה: היצע וביקוש. קיים מספר מצומצם של רופאים המבצע ניתוחים מסוג זה במדינה. כאשר ישנם מעט רופאים המבצעים את הניתוח הם יכולים להרשות לעצמם לגבות מחיר יקר באופן יחסי, משום שאנשים מוכנים לשלם יותר על הקרבה לבית, זאת תוך התעלמות מאיכות העבודה ומתוצאות ההשתלה בטווח הארוך. ניתן לדמות מצב זה לנוסעים ישראלים הטסים לחו"ל ומתעקשים לטוס בחברת "אל-על", כאשר המחיר לעיתים יהיה פי שתיים ואף פי שלוש מעלותה של טיסה בינלאומית המוצעת ע"י חברה אחרת, זאת בכדי לשמוע את השפה העברית במהלך הטיסה ומחיאות הכפיים בסופה.

כמה עולה השתלת שיער בהודו?

לאחר קבלת אישור התאמה לניתוח, יעריך הרופא את מס' השתלים לו יזדקק המטופל, כמו כן ע"פ הערכה זו ניתן לקבוע האם יש צורך בביצוע הניתוח ביום אחד או בחלוקתו לשני ימים. על פי הערכת הרופא ניתן לחשב בקלות את העלות הכוללת המשוערת של ניתוח השתלת שיער בהודו. לצורך החישוב יש להכפיל את הערכת הרופא לשתלים הנדרשים מהגוף ו/או מהראש ולהכפילם במחירי הזקיקים משיער ראש ומשיער גוף המעודכנים נכון להיום, מחיר השתלת שיער בהודו. לסכום זה יש להוסיף עלות משוערת של טיסה להודו, בתי מלון ונסיעות המוערכים בסכום כולל של 3800 ש?ח. יש לציין שיש טיסות ישירות לדלהי, טיסה זו דורשת רק 5.5 שעות.

האם יש הבדל באיכות השתלים בין שיער ראש מהקרקפת לשיער גוף?

כן, לרוב יעדיף רופא מקצוען ובעל מומחיות להשתמש בשיער מחלקו האחורי של ראש המטופל (הנחשב איכותי ומתאים יותר לצורך ביצוע ההשתלה, בעל פוטנציאל הגבוה ביותר לתוצאות השתלת שיער מיטביות, זאת על אף מחיר השתלת שיער זול יותר של שיער ראש לעומת מחיר שתלים המוצאים משיער גוף), זאת בשל העובדה כי שתלים שהושתלו מזקיקים אלו ייצמחו בצורה איכותית יותר. שתלים מאזורים אחרים בגוף (כפי שפורטו מעלה) הינם פתרון טוב במקרה שבו אין מספיק שתלים באזור התורם (למשל לאחר השתלת שיער שלא צלחה, בה קיים חשש מיצירת צלקות על גבי הקרקפת – לכן במקרה זה יעדיף הרופא המנתח להשתמש בשיער מהגוף, שהרי דאגתו הראשונית היא שלא לגרום נזק למטופל.

מנתח שנבחר משיקולים לא נכונים, כגוון קרבה לבית או מחיר זול עלול לעלות ביוקר! את השתלים שהוצאו מראשך ולא צמחו כמצופה כבר לא תוכל להשיב… לכן, חשוב לבחור את הרופא המנתח על פי המלצותיו, נסיונו בתחום ומס' הניתוחים אותו הוא מבצע מדי שנה.

זכור, השתלים שעל ראשך הינם משאב מוגבל והם יקרים מפז!

בשנים האחרונות, הולכת וגדלה התופעה בה ישראלים רבים בוחרים להצטרף לקדמה ולטוס לעבור השתלת שיער בהודו. גם אלו החוששים מפני שאינם דוברי אנגלית יכולים לטוס כיום בלי בעיה,  זאת בזכות ליווי מלא ע"י נציג ישראלי דובר עברית שעבר השתלת שיער בהודו אצל ד"ר טג'ינדר בהטי. הליווי כולל בדיקת התאמה אישית ומקצועית הניתנת על ידי הרופא המומחה בעל השם העולמי, ד"ר טיג'ינדר בהטי, אשר מומלץ ע?י 5 הפורומים הגדולים בעולם להשתלות שיער וע?י הבלוגר Spex, שם דבר בתחום. השירות כולל עזרה בתרגום בהתאם לצורך בשפה העברית! לאחר אישור ההתאמה מהרופא לביצוע השתלת שיער בהודו, תערך פגישה אישית פנים מול פנים עם נציג ישראלי (שעבר בעצמו השתלת שיער בהודו אצל הרופא) לקבלת התרשמות אמיתית מתוצאות ההשתלה הצפויות. בהמשך יינתן סיוע מלא בהתנהלות האדמניסטרטיבית (תאום טיסות, בתי מלון, איסוף וליווי צמוד של נהג פרטי החל מרגע הנחיתה משדה התעופה ועד לרגע ההמראה בחזרה לישראל), וכמובן ליווי מלא לפני, תוך כדי ואחרי ביצוע השתלת שיער בהודו, לקבלת חווית נסיעה מושלמת!