עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

כמה עולה להזמין מנעולן?

נתקעתם מחוץ לבית או מחוץ לרכב? חושבים לעצמכם בלב, למה דווקא עכשיו? וכמה הולכת לעלות לכם הפריצה? אז קודם כל תדעו שאתם בחברה טובה כי כל מי שזה קרה לו מתי שהוא בחיים, חשב בדיוק כמוכם! אין מה לעשות, זה מבאס כשזה קורה, זה תמיד מתרחש בזמן שאתם לחוצים וב-99 אחוזים מן המקרים לא מוצאים את המפתח וחייבים מנעולן שיגיע ויעזור לכם להיכנס לרכב או לבית וליצור לכם מפתחות חדשים.

כמה עולה להזמין מנעולן?

יש להפריד את עלות הביקור ועלות יצירת מפתחות חדשים. אם הדלת של הרכב ננעלה והמפתחות בפנים, אפשר לומר שזהו מצב אידיאלי שבו תשלמו על שירות מנעולן בצפון רק את עלות הביקור שנעה בין 300 שקלים – 350 שקלים. אם גם איבדתם את המפתחות ואתם צריכים חדשים, פה העלות כבר משתנה לפי סוג הרכב או סוג הדלת בבית.

כאשר מדובר ברכבים, חשוב להבין שבהם קיים קודן וכאשר מבצעים החלפה של מפתחות, הרי שיש להגדיר אותם מחדש במחשב של הרכב. על פעולה זו תשלמו בין 1200 שקלים ל-1500. אם תרצו גם מפתח נוסף מעבר למפתח הראשי, תצטרכו להוסיף בין 200 שקלים -400 שקלים.

ומה קורה כאשר מדובר בדלת של בית? כאן הסיפור הוא כבר שונה כי הטיפול שיבצע המנעולן הוא החלפת צילינדר והגשת מפתחות תואמים בשביל הלקוח. בדרך כלל צילינדר מגיע עם ארבעה או חמישה מפתחות. עלות החלפת הצילינדר וקבלת המפתחות יכולה להגיע ל-1000 שקלים בהתאם לסוג הדלת, וזאת במידה ומדובר בדלת כניסה.

בדלת פנימית, העלויות נמוכות יותר וכך גם הצילינדר עצמו. בדלת פנימית העלויות ינועו בין 300 שקלים – 350 שקלים לכל היותר.

האם ניתן לבצע החלפה או הגדרה במחשב הרכב לבד?

במקרים אלו עדיף שלא. מפתחות זה עסק למקצוענים. אתם חייבים להבין כי עצם אובדן המפתחות הוא דבר מסוכן החושף אתכם לפריצות של גנבים, הן בבית והן של הרכב. במצב שאבדו לכם המפתחות, אתם חייבים עבודה של מנעולן ויפה שעה אחת קודם. לא לנסות לבצע לבד. ברכב אתם עלולים להרוס את הדלת והחלון ובבית אתם עשויים לגרום לנזקים שיחייבו אתכם להחליף את הדלת.

במקרים אלו, רק מנעולן מקצועי ומוסמך הוא הכתובת. נכון, זה יעלה לא מעט, אך זה חשוב מאוד עבור הביטחון שלכם. אז אל תיקחו סתם סיכונים ופשוט תזמינו את בעל המקצוע הנכון.