עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

כתיבת קורות חיים ב-3 צעדים פשוטים

על אימון אישי. לכולנו ברורה היטב החשיבות העליונה של קורות החיים שלנו. למעשה, עוד לפני שנגיע לראיון עבודה והרבה לפני שתגיע הצעת השכר, קורות חיים מקצועיים ומרשימים הם אלה שיגרמו לבוס הפוטנציאלי לזמן אותנו לראיון. אם כן, כתיבת קורות חיים היא ללא ספק משימה חשובה במיוחד, ואם אתם לא לגמרי בטוחים איך עושים את זה נכון, הנה שלושת הצעדים הבסיסיים והחשובים ביותר, אימון אישי

 

1 – חלקו את קורות החיים בצורה נכונה

כתיבת קורות חיים מחייבת עמידה בכמה דרישות בסיסיות למדי, והניסיון המקצועי שלכם הוא רק פיסה אחת (גדולה) בפאזל הזה. למעשה, כשאתם מנסחים קורות חיים מומלץ לחלק את המסמך למספר פרקים עיקריים: פרטים אישיים (שם, עיר מגורים, טלפון וכתובת מייל), השכלה (תואר אקדמי וקורסים מקצועיים), ניסיון מעשי (שנים, תיאורי תפקיד ועיקרי התפקיד שלכם), שירות צבאי או לאומי (אם יש) וכן כישורים נוספים (שפות, שליטה בתוכנות מחשב שונות ואף סוג רישיון הנהיגה אם הוא רלוונטי למשרה).

 

2 – התמקדו במה שחשוב באמת

אם אתם מתמודדים על משרה בחברת הייטק, סביר להניח שלמנהל הפוטנציאלי שלכם לא באמת אכפת מה הייתה עבודת הסטודנטים שלכם. אם כן, ותרו על הימים שלכם כמלצרים או נציגי שירת לקוחות, והתמקדו במשרות רלוונטיות ובתפקידים שיכולים להיות קשורים באופן ישיר למשרה הנוכחית. תוכלו לציין גם משרות אחרות בהנחה שהן יכולות לתרום לשיווק העצמי שלכם. למשל, אם עבדתם בארגון מסוים במשך 4 שנים וקודמתם למשרה ניהולית, יש לה חשיבות רבה גם אם תחום העיסוק לא ממש רלוונטי. העובדה שקודמתם מעידה על היכולות המקצועיות שלכם, ולמעסיקים הפוטנציאליים חשוב לדעת שאתם חרוצים ושואפים גבוה.

 

3 – כתיבת קורות חיים ללא טעויות

שגיאות כתיב, ניסוח ברמה נמוכה או שימוש בסלנג, לכל אלה אין מקום בקורות החיים שלכם. אם אתם לא בטוחים בעצמכם, בקשו מחבר קרוב שיבחן את המסמך ויציע תיקונים וליטושים לפני שתשלחו אותו לחברות השמה ולארגונים הגדולים ביותר. שגיאת כתיב תמימה יכולה אולי להתקבל בהבנה, אבל מסמך עמוס שגיאות ובעיות דקדוק יעביר מסרים שליליים למדי, וזו דרך טובה להבטיח שהטלפון שלכם לעולם לא יצלצל.

 

השקיעו את הזמן ואת המחשבה

אז נכון, אתם יודעים מי אתם ומה הניסיון שלכם, ועל פניו כתיבת קורות חיים היא משימה מאוד פשוטה. בפועל זה לא ממש נכון, שהרי כל מילה וכל משפט ייבחנו בקפידה על ידי הצד השני. חוץ מזה, יש לכם רק עמוד אחד וכמה שניות להרשים את מחלקת כוח האדם מצדו השני של המסך. נסו למצות את המירב ולייצר רושם ראשוני חיובי עוד לפני הריאיון.