עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

כתרים דיגיטליים

כתרים דיגיטליים

בריאות הפה כוללת בתוכה אינספור תחומי טיפול – מניקוי אבן, דרך טיפולי השתלות שיניים ועד כתרים דיגיטליים. בהתאם לצורך של המטופל – אסתטי או תפקודי, נקבע סוג הטיפול – החל מטיפולים פשוטים ועד לשיקום פה נרחב הכולל בין השאר טיפולי השתלות שיניים ושיקומים נוספים. בריאות הפה הוא תחום רחב מאוד, אך כעת נתמקד באחת הבשורות הגדולות של התחום הזה, אותו הזכרנו לעיל: כתרים דיגיטליים. במרכז לבריאות השן ישמחו להסביר לכם באופן נרחב יותר אודות מהות הטיפול וההליך באופן מפורט – ובנתיים, טעימה על קצה המזלג.

מהם כתרים לשיניים?

טיפולי כתר הם אחד הטיפולים הנפוצים אצל  רופא השיניים. הכתרים מהווים כיסוי לשיניים הנועד לשמור על שלמות השן במקרה של פגיעה או שחיקה, או לצרכים קוסמטיים. בעבר, כתרים לשיניים התבצעו על ידי הכנת תבנית פלסטית אותה מניחים על השיניים ויוצרים דגם אינבדואלי, מה שיצר אי דיוקים רבים ולא היה נוח במיוחד. אך מאז שנכנסו למשחק הכתרים הדיגיטליים – הכל השתנה.

מהם כתרים דיגיטליים?

כתרים דיגיטליים הם העתיד. התכנון נעשה באמצעות סורק דיגיטלי, כך שהתוצאה הנוצרת היא אסתטית ומדויקת להפליא. הסריקה הדיגיטלית מתבצעת על ידי הרופא באזור בו מיועד הכתר להיות, והיא אינה כוללת קרני רנטגן או סכנת קרינה – אלא מצלמת וידאו מתקדמת. לאחר הצילום, תכנת סריקה מיוחדת מעבדת את התמונות לכדי מודל תלת מימדי – מושלם, מדויק ופשוט.

מהם היתרונות בשיטה?
כתרים ללא מתכת, הכתרים הדיגיטליים, נחשבים ליעילים במיוחד. ראשית, זמן העבודה על הכתר מתקצר משמעותית. כיום ניתן בפגישה אחת לערוך את ההשתלה, ולא לפרוש אותה על פני כמה פגישות טיפול. בנוסף, הרופא המומחה הוא היחיד המעורב בתהליך, שלא כמו בהליך הישן יותר – בו הטכנאי היה אחראי אל תכנון הכתר. בשיטה זו הרופא המומחה אחראי על התהליך כולו מתחילתו ועד סופו – מרגע הסריקה ועד להשתלה. נוסף לכך, כתרים ללא מתכת מאפשרים דיוק מירבי בהתאם לשיניים של המטופל והתוואי הייחודי שלהן.

רופא שיניים בירושלים