עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

לעמוד באתגר הבטיחות ברשת

ביטול איומים ברשת הנו דבר בלתי אפשרי, ולכן ההגנה עליהם מבלי לשבש את החדשנות והצמיחה העסקית היא נושא קריטי ביותר בימינו. 

 

אבטחת סייבר – ההגנה על קניין רוחני חשוב ומידע עסקי בצורה דיגיטלית מפני גניבה ושימוש לרעה – היא נושא קריטי. ממשלת ארה”ב זיהתה את נושא ביטחון ברשת הוא “אחד האתגרים הכלכליים והביטחוניים החמורים ביותר העומדים בפנינו כאומה.”

 

כעת על חברות להגן על התקפות סייבר יותר ומתמיד – האיום של פושעי רשת או אפילו עובדים ממורמרים שמשחררים מידע רגיש, לוקחים קניין רוחני למתחרים, או מבצעים הונאה מקוונת הולכת וגוברת. בעוד שחברות מתוחכמות סבלו לאחרונה מהפרות ציבוריות מאוד בסביבות הטכנולוגיה שלהן, תקריות רבות אינן מדווחות. אכן, עסקים אינם ששים לפרסם כי הם נאלצו “לשלם כופר” לפושעי רשת.  

 

בהתחשב בקצב והאיכות המורכבות של האיומים, על התאגידים לנקוט גישות קשיחות יותר שזה מגיע לנושא של אבטחת הרשת שלהם הדורשת מעורבות רבה יותר מצד המנכ”לים והמנהלים הבכירים כדי להגן על מידע העסקי הקריטי מבלי להגביל את ההתחדשות והצמיחה.

 

מדוע אבטחת סייבר הוא נושא קריטי עכשיו?

 

מרבית החברות הגדולות חיזקו באופן דרמטי את יכולות אבטחת הרשת שלהן בחמש השנים האחרונות. תהליכים רשמיים יושמו כדי לזהות ולתעדף סיכוני אבטחת IT ולפיתוח אסטרטגיות למתן סיכונים, ומאות מיליוני דולרים הוקדשו לביצוע אסטרטגיות אלו.  עם זאת, ערכנו לאחרונה ראיונות מעמיקים ומפגשי פתרון בעיות עם מובילי אבטחת מידע ב 25 חברות עולמיות מובילות, והתוצאות חשפו גרמה לדאגה רחבה. השילוב בין ההתקדמות בטכנולוגיה ארגונית לבין שחקנים רעילים מסבך את משימת ההגנה על תהליכי שמירת המידע העסקי.

 

השינויים באופן בו ארגונים משתמשים בטכנולוגיה הקשו בעת ובעונה אחת על סביבות ארגוניות להגנה תוך העלאת החשיבות של ההגנה עליהם. 

 

להלן ארבע מגמות נפוצות שצצו:

 

נתונים הדיגיטליים הפכו נרחבים יותר. מדוע מוסדות מסוימים חווים יותר פיגועים ברשת יותר מאי פעם? כי בימינו, זה המקום בו הכסף נמצא. בפשטות, עסקאות מקוונות יותר מייצרות תמריצים גדולים יותר לפושעי רשת. 

 

התאגידים צפויים להיות ‘פתוחים’ מתמיד. יותר ויותר אנשים העובדים ביחידות עסקיות דורשים גישה לרשתות עסקיות באמצעות אותם מכשירים ניידים שבהם הם משתמשים בחייהם האישיים. בעוד שסמארטפונים וטאבלטים מגדילים את הקישוריות, הם מציגים גם סוגים חדשים של איומי אבטחה: כאשר האקרים “מפצחים” מכשיר זה יוצר נקודת כניסה קלה לרשתות ארגוניות לתוכנה זדונית.

 

שרשרות האספקה ​​קשורות יותר ויותר זו לזו. כדי לחזק את הקשר ללקוחות ולייעל את רשתות האספקה, חברות מעודדות ספקים ולקוחות להצטרף לרשתות שלהם. עם זאת, מעורבות זו הופכת את חומת הסביבה הטכנולוגית של החברה לבלתי אפשרית. אינטגרציה הדוקה יותר עם שותפים עסקיים, כמובן, יכולה לספק יתרונות ברורים, אך משמעות הדבר היא גם שההגנה של חברה מפני התקפות נשענת בחלקה על מדיניות האבטחה של שותפים ולקוחות. 

מאמר בחוסות פרטנר עסקים המספקת פתרונות אבטחת מידע לעסקים. למידע נוסף לחצו כאן>>>

האקרים הופכים למתוחכמים יותר. ארגוני פשעי רשת מקצועיים, “hacktivists” פוליטיים וקבוצות בחסות המדינה מתקדמים יותר מבחינה טכנולוגית, ובמקרים מסוימים עולים על מיומנויות ומשאבים של צוותי אבטחה ארגוניים.