עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

לפני הפגישה הראשונה, מדברים עם הפסיכולוג בטלפון

אחת השאלות הנפוצות ביותר טרם הפגישה עם הפסיכולוג, היא איך נערכים לפגישה שכזו. זיכרו, כי ד”ר ירון זיו וכל המטפלים האחרים, הם בני אדם עוד לפני שהם אנשי מקצוע, שאיתם תוכלו לדבר ולפתוח את לבכם. יחד עם זאת, על מנת לגלוש אל הפגישה בקליניקה בקלות, בפחות מבוכה וביותר פתיחות, מומלץ לבצע שיחת היכרות טלפונית טרם המפגש.

 

שיחת היכרות ראשונית – התרשמות הדדית:

בשיחת ההיכרות הטלפונית תוכלו להכיר זה את זה. כמו כן, תוכלו להתרשם אחד מהשני: המטופל יוכל להתרשם מהפסיכולוג, מדרך הטיפול, תחום ההתמחות וכדומה. המטפל לעומת זאת, יוכל להפנות אל המטופל שאלות במטרה להכיר אותו לעומק, מה הסיבה שבגללה הוא מגיע אל הטיפול וכדומה. ד”ר ירון זיו וכל הפסיכולוגים האחרים ממליצים על שיחה שכזו טרם המפגש הראשון.

שוברים את הקרח ומגיעים לפגישה אחרי היכרות מוקדמת:

בנוסף לחלק הרשמי של השיחה שהוא ההתרשמות ההדדית שלכם, הרי שזו הזדמנות מצוינת לשבור את הקרח. כשתגיעו לקליניקה לאחר שיחת ההיכרות בטלפון, תזכו לפגוש אחד את השני לאחר שאתם מכירים זה את זה. כך, יהיה ניתן לגלוש אל השיחה בקלות יחסית, לאחר שמתגברים על המבוכה הראשונית.

 

הזדמנות נפלאה בשבילכם לשאול שאלות:

את שיחת ההיכרות הטלפונית שלכם תוכלו לנצל על מנת לשאול את המטפל שלכם שאלות. פסיכולוגים רבים, כולל ירון זיו, זמינים לכם בכל שאלה שרק תרצו לשאול: המקום בו נערך המפגש, שעות הקבלה, תדירות הפגישות המומלצת, עלות הפגישה וכדומה. מגיעים מוכנים אל הפגישה ופותחים את הלב בדרך אל שדרוג איכות החיים.