עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

מדוע חשוב לפנות לשלשת יונים?

היונים אמנם אינן נחשבות לבעל חיים המאיים עלינו בני האדם, או שנחשב לאימתני וחזק, אולם הן בהחלט מהוות איום תברואתי, וככאלו גם מביאות עמן סיכונים רבים, חלקם בריאותיים וחלקם כספיים.

ניתן להדגים את המזיקים הרבים הנישאים יחד עם נוצותיה של היונה דוגמת פרעושים, פשפשים וכיני יונה. ניתן גם להדגים מגוון מחלות אשר מובאות יחד עמה דוגמת דלקת כרום המוח הנגיפית ואף סלמונלה; אולם רבים שוכחים לראות בלשלשת היונים כאחד מן האיומים המורגשים והמוחשיים ביותר.

הרבה מעבר למפגע אסתטי

פעמים רבות לשלשת היונים נתפסת כמפגע אסתטי. היא איננה מביאה עמה צחנה השמורה לצואתם של בעלי חיים אחרים, ולרוב או שאיננה מושכת תשומת לב או שמדי פעם מצריכה ניקיון קל.

אולם הימצאותה של לשלשת היונים היא הרבה מעבר למפגע אסתטי קל. היא מהווה קרקע פורייה למדי, אשר עליה יכולה לצמוח פטרייה זעירה. אותה הפטרייה, יכולה להתעופף בקלות מפתיעה ברוח ולעשות את דרכה הישר אל תוך מערכת הנשימה של דיירי הבית.

מעבר לעובדה שהיא מגבירה הסיכון למחלות נשימתיות, היא גם מגדילה את הסיכויים לאלרגיות חריפות.

פגיעה ברכוש

די בלשלשת יונים כדי להזמין שירותי הרחקת יונים ויפה שעה אחת קודם. לשלשת היונים ידועה ככזו המעודדת תהליכים של קורוזיה במתכות.

היא פוגעת ברכוש ומהווה את אחד מן המפגעים הכלכליים המורגשים ביותר בקרב דיירים ודיירות.

הן יכולות לכלות את מעקות הבטיחות של מרפסות, לפגוע בקולטי שמש ולתת מכה ניצחת למנועי המזגנים הממוקמים בגגות מרכזים מסחריים.

האם ניתן להרחיק את היונים לבד?

ישנם אמצעים המאפשרים לבצע הרחקת יונים עצמאית, אולם לרוב מומלץ לשכור את שירותיו של בעל מקצוע מוסמך.

מרחיקי יונים המחזיקים בתעודת הרחקת יונים מטעם המשרד להגנה על הסביבה, מיומנים בביצוע שורה של פעולות אשר מבטיחות כי היונים לא ישובו יותר על עקבותיהן.

פעולות שכאלו כוללות שימוש בציוד דוגמת רשתות נגד יונים, דוקרנים נגד יונים, קפיץ מקפיץ נגד יונים וכן שלל עזרים נוספים לרבות דחליל עורב ומכשיר אלקטרוני להרחקת יונים עם גלי קול.

מאמר זה נכתב בשיתוף עם המרכז לאיכות הסביבה. המרכז לאיכות הסביבה פעיל בכל רחבי הארץ, ומספק מגוון רחב של פתרונות יעילים ולטווח רחוק אשר ירחיקו את היונים אחת ולתמיד.