עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

מדיטציה – הדרך להארה או בזבוז זמן?

בזמנים בהם ד”ר ירון זיו לא חובש את הכובע של המטפל המתמחה בשיטת הגשטאלט ובטיפול CBT, מגשר בין בני זוג, מרצה ומייעץ למשפחות – הוא אוהב מאד לתרגל סוגים שונים של מדיטציה, במיוחד סוגי מדיטציה ייחודים שפיתחו ממשיכי דרכו של אושו. לדבריו של ירון זיו, המדיטציות והתרגול שלהן הן למעשה סוג של טיפול פסיכותרפי בפני עצמו והוא מקפיד לרתום אותן לטובת הטיפולים השונים שהוא מציע לאנשים. 

לדבריו של ירון זיו, מדיטציות קלאסיות יותר כמו מיינדפולנס למשל הן מצוינות למי שמתרגל אותן בחדווה, אבל מרבית האנשים בעולם המערבי נוטים למהר ממקום למקום ולאבד ריכוז במהירות גבוהה יחסית בשל הגירויים הרבים אליהם הם חשופים. בדיוק בגלל זה הוא חסיד נלהב של מדיטציות ייחודיות המשלבות תנועה ומגע, גם דרכן אפשר להכניס את המוח למצב מדיטטיבי ולהנות מכל היתרונות הגדולים של המדיטציה. 

באשר לשאלה האם מדובר בדרך להארה או בבזבוז זמן, משיב ד”ר ירון זיו כי בכל מקרה מדיטציה היא דרך מצוינת להביא לרגיעה, לריכוז רב ולתחושה כללית טובה הרבה יותר. הוא מציין כי מי שמגיע להארה בעקבות מדיטציה אלו לרוב אנשים שהקדישו את כל חייהם ללימוד ולתרגול של טכניקות שונות, אך שניתן להפיק דברים טובים מהמדיטציה גם בלי להגיע לאותה ההארה, שהיא בעיקר מושג סקסי בעולם המערבי שלא מתקשר בעבודה קשה ותרגול יומיומי.