עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

מדריך לקניית מצלמות אבטחה לבית

מערכת מצלמות אבטחה במעגל סגור CCTV (stands for Closed Circuit Television), הינה מערכת של מצלמות אבטחה המקושרות למערכת ניטור.

מאחר ובעת האחרונה מצלמות אבטחה לבית או לעסק צוברות פופולריות והמחירים זולים מבעבר, בעלי הבתים יכולים להרגיש יותר בנוח בידיעה שהם יכולים לאבטח את הבית שלהם, את העסק שלהם או נכסים אישיים אחרים. אנו נעבור על כמה שלבים בבחירת מערכת מצלמות האבטחה על מנת שנדע כיצד לבצע רכישה מושכלת.

שלב א: הערך את הצרכים שלך: האם אתה רוצה לעקוב אחר הנכנסים והיוצאים? האם אתה רוצה לראות פרצופים, סחורה או קהל? האם אתה צריך מצלמות אבטחה חיצוניות או פנימיות? האם כדאי לך להשקיע במצלמות IP ? האם אתה צריך מערכת של 2,4,8 או 16 מצלמות אבטחה? מה התקציב שלך? 

שלב ב’: בהתבסס על הצרכים שלך וסביבת ההקלטה, את/ה צריך לבחור אתמערכת  מצלמות האבטחה המתאימה לך ביותר:

מצלמות אבטחה אנלוגיות: מצלמות אבטחה צבעוניות סטנדרטיות, הנפוצות ביותר. רוב מצלמות האבטחה האנלוגיות מתאימות לשימוש פנימי/חיצוני ובעלות תאורת לד אינפרא אדומה המאפשרת ראיית לילה (ראיית הלילה תהיה בצבע שחור לבן על מנת לשפר את איכות התמונה בחושך) מצלמות האבטחה האנלוגיות מחוברות ליחידת המקלט (DVR) באמצעות כבל BNC. 

מצלמות אבטחה AHD:
טכנולוגיה חדשה יחסית, להעברת תמונה באיכות HD על גבי תשתית של מערכת מצלמות אבטחה אנלוגיות (כבל קואקסיאלי משולב מתח). 

זוהי אלטרנטיבה נוספת אשר הצטרפה למצלמות אבטחה אנלוגיות ומצלומות אבטחה IP.

HD על גבי מערכת אנלוגית מאפשר לנו לקבל איכות Full-HD בצילום ותמונה ע”י שימוש במערכת אנלוגית.

זהו פתרון מושלם עבור מי שכבר מותקנת אצלו מערכת מצלמות אנלוגית, אך מעוניין לשדרג או זקוק לאיכות תמונה טובה יותר.

מצלמות אבטחה IP: מצלמות אבטחה מבוססות IP או מצלמות רשת הינן אופציה נוספת, מצלמות אלו מתחברות ישירות לראוטר שלך ממש כמו מחשב נוסף. מצלמות אבטחה IP מאפשרות הקלטה ישירות למחשב או ל NVR – Network Video Recorder.

שלב ג’: הרכבת מערכת מצלמות אבטחה לבית או לעסק: 
במידה ונרצה לאפיין מערכת המיועדת לכיסוי תא שטח גדול ומגוון מבחינת תנאי תאורה ומרחק האובייקטים המצולמים, נוכל להרכיב מערכת המשלבת DVR בודד ומספר סוגים של מצלמות הנבדלות בעוצמת התאורה, אייכות התמונה ומרחק המוקד של העדשה. יחד עם זאת, בשל אייכות התמונה הגבוהה בתנאי תאורה ומרחק משתנים, אותה מציעות המצלמות הנפוצות כיום, ברוב המקרים בהם נרצה לאבטח בית מגורים או בית עסק בגודל קטן עד בינוני, נוכל לרכוש קיט מצלמות אבטחה הכולל בד”כ 4 או 8 מצלמות אבטחה, DVR ואת כל האביזרים הנלווים. מערכות מלאות מסוג זה נמכרות בד”כ במחירים אטרקטיביים יותר.

  • לצורך הבטחת המשך פעולה של מערכת מצלמות הבטחה גם במקרה של הפסקת חשמל, רצוי להתקין מערכת אל פסק למצלמות אבטחה, בעלת הספק מתאים.
  • להשלמת הפתרון, ניתן להוסיף בחזית הבית מערכת אינטרקום עם מצלמה, אשר תספק צילום וידאו בזמן אמת של אורחים הבמקשים להכנס.