עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

מהו גיבוי בענן?

גיבוי, המכונה גם גיבוי בענן, מתייחס לגיבוי נתונים לשרת מבוסס ענן מרוחק. במובן מסוים, זה עובד כסוג של אחסון בענן, ומאפשר לכם לאחסן ולגשת לנתונים ממקורות שרת מרוחקים ומחוברים בסביבת ענן.

ברמה הבסיסית ביותר, גיבוי ענן מאפשר לארגונים ואנשים פרטיים לאחסן נתונים מהמחשבים שלהם במסגרת ענן ולא באופן מקומי בדיסק או בכונן רשת. לפיכך, ניתן לגשת לקבצים אלה ולאחסן מכל מחשב בבית או בעבודה.

מערכות גיבוי מקוונות מסתמכות בדרך כלל על יישום תוכנת לקוח המותקן במחשב אישי. השימוש ביישום זה מאפשר לקרות גיבויים מתוזמנים, אם כי ניתן להעלות קבצים בנפרד באמצעות האינטרנט.

שחזור גיבוי בענן

היתרון העיקרי שמאחורי גיבוי בענן הוא שתוכלו לשחזר קבצים ישנים שאולי אבדו במחשב. במקרה של כשל בחומרה או ניגוב תוכנה במחשב אישי, אתם צריכים לגשת רק לגיבוי הענן ולשחזר את כל הקבצים המאוחסנים בו. ניתן ליצור גיבויים אלה על ידי בחירה בנפרד של קבצים לאחסון מקוון, או שתוכלו להגדיר אירוע גיבוי מתוזמן, או סנכרון ענן, שיתרחש. מה שמשמעות הדבר היא שבמשך פרקי זמן קבועים, שירות הענן יגבה את כל הקבצים בתיקיות שצוינו וישמור אותם מרחוק. 

סנכרון בענן הוא פיתרון פופולרי מאוד בגלל פשוטות שהוא מספק. אם אתם מגדרים גיבויים יומיים, אתם יכולים לתזמן את אירועים בן לילה כשאתם מחוץ למשרד. במהלך הגיבוי, אפליקציית הלקוח אוספת, דוחסת, מצפינה ומעבירה נתונים לשרתי ספק השירות. בגלל כמות רוחב הפס שהגיבוי מאפשר, רוב נותני השירותים יתנו גיבויים מצטברים רק לאחר גיבוי מלא הראשוני. המשמעות של זה היא לעקוב אחר כל שינוי בקבצים שנבחרו לגיבוי ולהעביר נתונים ששונו לאחרונה.

הזמנים הטובים ביותר לשימוש בגיבוי בענן

שירותי גיבוי בענן פונים בעיקר למשרדים קטנים ולשימוש ביתי בגלל הנוחות שהיא מספקת. חברות קטנות בדרך כלל מאחסנות פחות מידע ויכולות לשחזר נתונים ביתר קלות במקרה של כשל במחשבים. ובמקרים בהם קשה להשיג או לשמור על צוות IT, פתרון זה מספק אלטרנטיבה בעלות נמוכה ליצירת רשת פנימית והליך הגיבוי.פתרונות גיבוי מסורתיים מתגלים כאמינים יותר עבור נתונים קריטיים הדורשים זמן התאוששות קצר מאוד בהשוואה לגיבוי בענן. 

ספקי שירותי גיבוי בענן

פרטנר עסקים מספקת מגוון רחב של שירותים במחיר חודשי נמוך. זה כולל כל דבר, החל בארכוב וקובץ גרסאות ליכולות אחסון בלתי מוגבלות ועד ניהול קבצים.