עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

מהו הליך בדק בית

הליך בדק הבית הינו הליך הכרחי, לאחר החוק של ח”כ משה כחלון המדבר על דיור למשתכן, יחידות דיור חדשות במחירים מוזלים אנו עדים לתופעה הולכת וגוברת של ליקויי בניה חמורים. ליקויי הבנייה באים לידי ביטוי במרפסות שקורסות, סדקים בקירות, נזילות כתוצאה מבניה לקויה של מערכות האינסטלציה ותזוזות הקרקע לאחר תהליך הבניה ומסירת המפתח.

חברת בדק יכולה לסייע:

תפקידה של חברת בדק הוא לבדוק את איכות הבניה, המבנה הקונסטרוקצי, מערכות החשמל והאינסטלציה וכלל תהליכי הבניה שנעשו בדירה / בניין ולייצא דוח בודק מטעם מהנדס בניה אשר מכיל את כלל הליקויים.

כחברת בדק מובילה בתחום אנו עדים לתופעה של התפתחות ליקויים לאחר מסירת המפתח לדיירים ואף לאחר כ-3 שנים ממועד סיום הבניה והאכלוס. ולכן אנו ממליצים לכל רוכשי הדירות בין אם מדובר על בדק בית לדירה חדשה מקבלן או דירה מיד שניה לבצע ביקורת ליקויי בניה ובדק בית על מנת למזער ולהכיר תופעות עתידיות שעשויות להגיע לאחר מספר חודשים / שנים.

דוח בדק בית:

דוח בדק בית הינו דוח מפורט המראה מגוון ליקויי בניה מפורטים באמצעות תמונות מצולמות, הדגשת הליקויים, ביקורת נזילות, תרחישים נפוצים נוספים. הדוח מחולק לכמה חלקים:

חלק א – חוות דעת וממצאי ליקויי בניה, כתובת הדירה, תאריך הביקורת, מקצוע (מהנדס / הנדסאי בניין), ניסיון תעסוקתי זאת על מנת לבסס את המקצועיות של חוות הדעת

חלק ב – עקרונות מנחים, ביסוס הממצאים בהתאם לחוק המכר והוראות נוספות כמו חוק התכנון והבניה

חלק ג – הליך הבדיקה, באילו אמצעים השתמשנו, תיאור המבנה וכו’.

חלק ד – פירוט הליקויים + תמונות רלוונטיות

חלק ה- מפרט פעולות שנדרש לבצע לתיקון הליקויים, לדוגמא:

בדירה מסוימת התגלה ליקויי בווטרינריה. הפעולות שנדרש לבצע על מנת לתקן את הליקויים הן: החלפת גלגליות איכותיות המתאימות למשקל הכנפיים, הרכבת מעצורי כנפיים, החלפת התריס באופן מלא (רפרפות פגומות), החלפת זגוגיות שרוטות (3 במספר), בחלק מהמסילות ויטרינה לא הורכבו שסתומים חד כיוונים אשר מאפשרים למים לעבור רק לצד אחד, עבודות גימור לא אסתטיות גם הן חלק מתוצאות הבדק.

דוח בדק הבית מכיל את סך עלויות הנזק הנדרשות לטיפול וזאת לאפשר לקבלני הבניה את האפשרות להעניק זיכוי לבעל הנכס מבלי לתקן את הליקויים.

לסיכום:

דוח בדק הבית הינו הליך הכרחי אשר נועד לתת מענה ללקוח (בעל הנכס) לבקרה ושליטה על הנעשה בדירתו בעת הליך הבניה, לדוח זה תוקף משפטי מחייב (במידה ונרשם ע”י מהנדס) ולכן המשמעות הינה תיקון הליקויים או לחלופין פיצוי כספי בגובה הנזק. 

 

למידע נוסף היכנסו לאתר www.peles-group.co.il