עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

מהו טיפול שיאצו?

מהו שיאצו?

שיאצו הינו שיטת טיפול יפנית, המתבססת על מגע בגוף המטופל, במטרה להביא אותו לאיזון ולסייע בהעלמת כאבים ועומסים הנגרמים מבעיות אורתופדיות, לחץ נפשי ותופעות גופניות שונות.

מקור השם הוא מהמילים “שי”-לחץ ו “אצו” אצבע משום שהטיפול מתבצע תוך לחיצות ארוכות באמצעות האצבעות, הברכיים והמרפקים של המטפל לאורך גופו של המטופל ותוך קשב מלא לתגובותיו. עומק ועוצמת המגע הם בהתאמה אישית למטופל על-מנת שהטיפול יהיה אפקטיבי ומרגיע.

שיאצו הינו טיפול הוליסטי, כלומר נועד לאתר את שורש הבעיה ולטפל בה ולא רק בסימפטומים שהיא גורמת להם. נקודות הלחיצה בשיאצו עוברות לאורך תעלות האנרגיה בגוף המטופל, שמשפיעות על מערכות הגוף, השרירים והעצבים. הטיפול יכול להתבצע בכל הגוף, אך ייתכן והמטפל יבחר להתמקד באזור ספציפי, בהתאם לבעיות עליהן מתלונן המטופל או בהתאם לאבחון שהוא עצמו מבצע.

מהלך האבחון

שיאצו, בדומה לשיטות טיפול אלטרנטיביות אחרות (ובעיקר טווינה ודיקור סיני) מתבסס על ארבעה עקרונות: הסתכלות, הקשבה, תשאול ומגע

החלק הראשון של האבחון מורכב מבדיקת דופק, בדיקת לשון, התבוננות ביציבה של המטופל והתנועתיות שלו וביצוע תשאול על מצבו הנפשי, הבריאותי ואורח חייו. לאחר שלב איסוף המידע, עובר המטפל לאבחון במגע, בו הוא מאתר שרירים תפוסים, בעיות במפרקים ובעצמות ולטיפול עצמו.

הטיפול עצמו

שיאצו מתבצע כאשר המטופל בלבוש מלא ונוח, בישיבה על כיסא מיוחד או מיטת טיפולים. ניתן לשכב במהלך הטיפול על הגב או על הבטן, בהתאם לאזור המטופל. הטיפול עצמו נעים וזורם ואף מעודד רגיעה טוטאלית והתנתקות מלחצי וטרדות היום יום, המונעים מהגוף לרפא את עצמו ולהחזיר לעצמו תחושת חיוניות. בדרך-כלל תחושת השלווה מלווה את המטופל גם לאחר הטיפול ונשארת עמו לעוד מספר ימים.

למי מתאים טיפול שיאצו?

טיפול בשיאצו מתאים לכל אדם בכל גיל והוא יעיל בפתרון בעיות כגון: כאבים אורתופדיים, מיגרנות, בעיות עיכול, בעיות גניקולוגיות, הפרעות קשב וריכוז, פריצות דיסק ומצבים נפשיים כמו חרדה, לחץ וכעסים. הטיפול מאפשר למטופלים להתחבר לעצמם בצורה טובה יותר, לעודד יצירת שינויים חיוביים בחיים ולסייע במניעת מחלות ואתגרים עתידיים.

קרא עוד על טווינה ירושלים >>