עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

מהי רפואה טבעית?

מהי רפואה טבעית?

החיים בעולם המערבי ומערכות הבריאות המשוכללות במדינות המפותחות, הרגילו אותנו לתפוס את הרפואה הקונבנציונלית כחשובה והיעילה ביותר. אולם בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מתוודעים לרפואה הסינית, שמגלה לנו את העוצמות והכוח שטמונים בגוף שלנו ושנשכחו עם השנים ועם המעבר לאורח חיים מודרני המנותק משיטות הטיפול של פעם. הרפואה הסינית מתבססת על היכולת המופלאה של הגוף לרפא את עצמו ויש בה תועלות רבות בטיפול בסיטואציות בריאותיות ונפשיות שונות, תוך דגש על העוצמות האישיות הטמונות בכל אחד.

זאת ועוד, הרפואה הסינית מסוגלת לטפל במצבים שהרפואה הקונבנציונלית מתקשה להתמודד עמם. את זה מבינות אפילו קופות החולים, שהקימו יחידות של רפואה אלטרנטיבית הנותנות מענה לבעיות שונות במקום או בנוסף לרפואה ה "מערבית".

רפואה הסינית – מאפיינים עיקריים

הרפואה הסינית מתבססת על שימוש בחומרים טבעיים בלבד כמו: תוספי תזונה מרכיבים טבעיים, פרחי באך וצמחי מרפא. בניגוד לרפואה הקונבנציונלית, לא נעשה בה שימוש בכימיקלים, אשר לתפיסה לא רק שלא באמת מועילים, אלא גם עלולים להזיק.

כמו כן, הרפואה הטבעית מתבססת על התפיסה ההוליסטית, הרואה את האדם כשלם ומנסה לאתר את מקור הבעיה ולא רק לטפל בסימפטומים, מה שמפחית סיכוי להישנות הבעיה.

בדומה לרפואה הקונבנציונלית, גם ברפואה הסינית ישנו הליך של אבחון מקדים, אך בניגוד לרפואה הקונבנציונלית אין בה שימוש במכשור חיצוני, שעלול לגרום לחוסר נוחות אלא היא מסתמכת על תשאול, מבט, הקשבה ומגע תוך רגישות מקסימלית למטופל ותשומת לב לתגובותיו.

תחת הגג של "רפואה הסינית" ניתן למצוא שיטות טיפוליות רבות, הנבדלות זה מזה בעקרונותיהן והיישום שלהן בחיי המטופל. בנוסף, הרפואה הסינית כוללת גם טיפולים מניעתיים אשר ייעודם חיזוק הגוף והנפש, להפחתת הסיכון למחלות עתידיות.

בחירת המטפל

בדומה לרפואה הקונבנציונלית, יש חשיבות גבוה לבחירת מטפל עתיר ידע ובכל ניסיון והסמכה מתאימים. המטפל צריך להיות בעל השכלה רלוונטית מהמוסדות הרשמיים המלמדים רפואה אלטרנטיבית ורצוי לבחור מטפל בעל מעגל לקוחות נאמן והמלצות מהימנות. בחירה מושכלת של מטפל איכותי בתחום הרפואה הטבעית, תאפשר ליהנות מהתועלות שלה בצורה אידיאלית.