עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

מומחה לשיקום פה

רופא שיניים בירושלים היא אחד התחומים הכי מורכבים ברפואת השיניים. מדובר בתחום טיפולי רחב הנוגע הן באספקטים רפואיים תפקודיים והן באספקטים אסתטיים. מאחר שקשת הטיפולים המוגדרים בתחום שיקום הפה היא רחבה במיוחד, מומחה לשיקום פה חייב לשלוט ולהכיר עשרות פרוצדורות טיפוליות להן הוא יידרש במהלך העבודה השוטפת.

מסתימה עד השתלה שיניים בירושלים

עבודת המומחה לשיקום פה יכולה להתחיל מטיפולים פשוטים כגון סתימות וכתרים בודדים, ויכולה להסתכם בטיפולים מורכבים של כל מערכת הלעיסה הכוללים טיפול בשחיקת שיניים ובעיות סגר, והשלמת חסר גדול של שיניים באמצעות גשרים, תותבות ושיקום דנטלי
המומחה לשיקום הוא הסמכות המקצועית המובילה בענפי רפואת השיניים. היות שתהליך ההסמכה וההתמחות דורש הכשרה מקיפה בתחומי התמחות נוספים ברפואת שיניים (כירורגיה, טיפולי שורש, פריודונטיקה, אורתודנטיה, שתלים ועוד), המומחה לשיקום הפה מצויד בראייה כוללת והבנה ייחודית של כל מערכת הלעיסה.

מסלול ההכשרה של מומחה לשיקום פה ארוך ויקר. מלבד 6 שנות לימוד בפקולטה לרפואת השיניים הוא נדרש להשקיע עוד 4.5 שנים של התמחות, במהלכן יעסוק בלמידה אינטנסיבית של הספרות ובביצוע טיפולים בבית החולים. העבודה במחלקה לשיקום הפה יחד עם מדריכים מומחים מהשורה הראשונה מחזקת את תכונות הדיוק והמצוינות של הרופא. בסוף תהליך ההתמחות המומחה לשיקום פה יצבור ידע רב-תחומי שיאפשר לו לקבל החלטות טיפוליות, לבנות תוכנית טיפול שמתאימה למטופל הן באספקט הרפואי והן באספקט הכלכלי. לכן המומחה לשיקום הפה נחשב לסוג של “אדריכל” לטיפולי שיניים מורכבים, כאשר במקרה הצורך יעבוד המומחה לשיקום פה בשיתוף פעולה עם מומחים נוספים.