עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

מצלמה תרמוגרפית – בדיקת רטיבות

אם נתקלתם בסימני רטיבות בביתכם/עסקכם, ייתכן ונתקלתם גם בגופים המבצעים את בדיקת הרטיבות באמצעו מצלמה תרמוגרפית, או מצלמה תרמית.
מהי אותה מצלמה תרמית?
מצלמה תרמית הינה ציוד משוכלל ויקר ערך, המתפקד כמעין “אולטרסאונד” או “רנטגן” ובוחן את מוקדי הרטיבות בדירה, כיווני הזרימה, האם מדובר במים קרים או חמים (מים מצנרת חמה, לעומת מים מצנרת קרה) ועוד מגוון פרמטרים, וזאת ללא שבירה של הקירות.

תפקידה של המצלמה התרמית לסרוק את האזור הנבדק, ולשקף את הטמפרטורות השונות הבאות לידי ביטוי באזור. כאשר ישנה רטיבות, הדבר יבוא לידי ביטוי בצבע שונה שיתקבל במיפוי.

במידה ומדובר באזור בעל רטיבות קרה (מים מהצנרת הקרה) – תקלוט המצלמה טמפרטורה קרה, ולהיפך, כאשר מדובר במים מהצנרת החמה.

נדרשת עין מקצועית וניסיון על מנת לאבחן את המשמעויות השונות של הממצאים והגוונים שהמצלמה קולטת, לעיתים יתקבלו הפרשי צבעים אשר אינם מעידים על בעיית רטיבות.

אין זה מספק שבעל המקצוע המבצע את בדיקת הרטיבות ואת איתור הנזילות, יאחז במצלמה זו. חשיבות המקצועיות בביצוע הבדיקה, המיומנות והניסיון רבה.
יש לדעת כיצד לחפש ומה מעיד כל ממצא בבדיקה כזו.

רבים טועים לחשוב שרק ימי הגשם מביאים לרטיבות במבנים בהם אנו שוהים, אך לא כך הוא. רטיבות נגרמת פעמים רבות דווקא על ידי פגמים בצנרת הפנימית של המבנה.
מכאן תוכלו להסיק גם כי אין “זמן נכון” או עונה מתאימה” במהלך השנה לביצוע בדיקת רטיבות. (אנו מתייחסים  לנושא הבדיקה עצמה, ולא לנושא הטיפול והתיקון של ממצאי הבדיקה). רטיבות כתוצאה ממי גשמים כוללת רק חלק ממקרי הרטיבות.

באתר חברת ק. אורון ניהול פרויקטים פיקוח בניה, בעמודי בדיקת רטיבות, תוכלו לראות תמונות של מיפוי כפי שהתקבלו על ידי המצלמה, של המצלמה עצמה, ועוד.